Nowa lampa stojąca SYMFONISK od IKEA i Sonos

IKEA i Sonos nawiązały współpracę, aby wprowadzić na rynek SYMFONISK, połączenie lampy podłogowej i głośnika, które wtapiają się w przestrzeń życiową.

IKEA Sonos SYMFONISK - lampa stojąca

Obie firmy po raz pierwszy wprowadziły na rynek głośnik lampowy SYMFONISK w 2019 roku, a nowa wersja została dostosowana jako lampa podłogowa. Celem była pomoc ludziom w słuchaniu muzyki w ograniczonej przestrzeni, w której może nie być miejsca na głośnik na stole lub blacie.

Wiele się nauczyliśmy o tym, jak ludzie chcą urządzać meble za pomocą światła i dźwięku. Wiemy również, że wiele osób chce mieć kilka źródeł światła na różnych poziomach i w różnych częściach pokoju, aby stworzyć odpowiedni nastrój. Wyzwanie związane z brakiem miejsca na stół, na którym można postawić lampę, skłoniło nas do stworzenia lampy podłogowej.

powiedział Stjepan Begic, Range Lider Designu w szwedzkiej IKEA

Zobacz także: Półka do głośnika SYMFONISK z bezprzewodowym ładowaniem już oficjalnie

Głośnik SYMFONISK ma bambusowy abażur, który delikatnie rozprowadza światło w całym pomieszczeniu. Można ją spersonalizować za pomocą innych abażurów SYMFONISK, które są sprzedawane oddzielnie wraz z wprowadzeniem drugiej generacji lampy z głośnikiem Sonos.

W połączeniu z innymi produktami z serii SYMFONISK lub innymi produktami Sonos lampa może również pełnić funkcję tylnego głośnika, tworząc zestaw kina domowego ze światłem i dźwiękiem wypełniającym pomieszczenie. Oznacza to, że lampe można dołączyć do istniejącego systemu Sonos, który posiadamy w swoim domu.

Lampa stojąca z głośnikiem SYMFONISK można dodać do aplikacji IKEA Home smart i sterować nią za pomocą innych inteligentnych urządzeń, tworząc sceny, które pozytywnie wpłyną na chwile spędzone w domu.

IKEA Sonos SYMFONISK - lampa stojąca

Głośnik SYMFONISK — ceny i dostępność

Nowa lampa podłogowa SYMFONISK będzie dostępny na wszystkich rynkach IKEA od stycznia 2023 roku. Jednak cena nie została jeszcze ujawniona.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: IKEA Newsroom