15 wskazówek, jak wydłużyć żywotność baterii iPhone’a z iOS 16

Sprawdź, co zrobić, aby bateria iPhone’a z systemem iOS 16 działała znacznie dłużej na jednym ładowaniu – 15 praktycznych porad i wskazówek.

Wskazówki, jak wydłużyć żywotność baterii iPhone'a pod systemem iOS 16?

Z każdą nową aktualizacją systemu operacyjnego pojawiają się skargi dotyczące żywotności baterii, a nowy system operacyjny iOS 16 nie jest wyjątkiem. Często zdarzają się okresy szybkiego rozładowania baterii po aktualizacji z powodu zakulisowej synchronizacji i aktualizacji zasobów, ale czasami problemy mogą trwać dłużej.

Problemy z żywotnością baterii mogą być spowodowane nowymi funkcjami wdrożonymi przez Apple’a, błędami, które należy naprawić, lub po prostu wzrostem użycia po aktualizacji. Niezależnie od przyczyny, podsumowaliśmy kilka sugestii dotyczących tego, jak wydłużyć czas pracy telefonu iPhone w sytuacjach, w których liczy się każdy szczegół.

Zwróć uwagę, że nie musisz wcale wyłączać kluczowych funkcji iPhone’a, aby zrównoważyć zużycie baterii. Możesz wybrać niektóre z poniższych wskazówek, aby cieszyć się zestawem funkcji, które chcesz włączyć, wyłączając i włączając w razie potrzeby, gdy wymagana jest lepsza żywotność baterii.

Spis 15 porad, pomagających wydłużyć żywotność baterii pod systemem iOS:

1. Wyłącz „Wydarzenia na żywo”

W systemie iOS 16.1 firma Apple dodała funkcję Wydarzenia na żywo, która pozwala aplikacjom utrzymywać bieżące powiadomienia na ekranie blokady lub w Dynamic Island na iPhonie 14 Pro. Wydarzenia na żywo można używać do śledzenia meczów i wydarzeń sportowych, śledzenia lotu, postępów treningu i nie tylko, bezpośrednio z ekranu blokady lub na Dynamic Island.

Wszystko, co robisz na swoim iPhonie wyczerpuje baterię, w tym działania na żywo. Na Reddicie pojawiły się doniesienia o wyłączeniu funkcji, dzięki czemu można poprawić żywotność baterii i nie jest niespodzianką, że wyłączenie ciągłych powiadomień ogranicza nadmierne zużycie baterii. Wydarzenia na żywo można wyłączyć, wykonując następujące czynności:

 1. Otwórz aplikację Ustawienia.
 2. Przejdź do Face ID i kodu dostępu.
 3. Wprowadź swoje hasło, aby odblokować ‌iPhone‌’a.
 4. Przewiń w dół i wyłącz Wydarzenia na żywo.
Wydarzenia na żywo pod iOS 16
Wydarzenia na żywo pod iOS 16

Zapobiegnie to wyświetlaniu aktywności na żywo na ekranie blokady, ale warto pójść o krok dalej. W poszczególnych sekcjach aplikacji w Ustawieniach można wyłączać działania na żywo dla poszczególnych aplikacji lub unikać korzystania z funkcji aktywności na żywo w aplikacjach.

Nie możesz całkowicie wyłączyć Dynamicznej wyspy (Dynamic Island), ale możesz przesunąć palcem w lewo na dowolnej uruchomionej animacji, aby ją odrzucić.

2. Usuń widżety ekranu blokady

W systemie iOS 16 możesz dodawać widżety do ekranu blokady, aby błyskawicznie uzyskiwać informacje dotyczące m.in. temperatury, jakości powietrza, poziomu naładowania baterii lub nadchodzących wydarzeń w kalendarzu. Widżety są stale widoczne na ekranie blokady, a wiele z nich odświeża się w tle, co oznacza, że ​​zużywają baterię.

Jeśli martwisz się o żywotność baterii, możesz utworzyć ekran blokady, który nie ma widżetów. Na szczęście ‌iOS 16‌ obsługuje wiele ekranów blokady, między którymi można się przełączać, więc jeśli od czasu do czasu chcesz korzystać z widżetów, możesz je zawsze włączyć.

Aby włączyć widżety:

 1. Dotknij i przytrzymaj ekran blokady, aż pojawi się przycisk Dostosuj, a następnie stuknij przycisk Dostosuj.
 2. Stuknij pole powyżej lub poniżej wskazania czasu, aby zobaczyć widżety, które możesz dodać do ekranu blokady.
 3. Stuknij lub przeciągnij widżety, które chcesz dodać.
 4. Stuknij opcję Gotowe.
Edycja widżetów na ekranie blokady pod systemem iOS 16
Edycja widżetów na ekranie blokady pod systemem iOS 16

Jeśli nie ma wystarczająco dużo miejsca na nowy widżet, możesz stuknąć przycisk Usuń (znak minusa w kółku), aby usunąć widżet i zrobić miejsce na nowy widżet.

‌Widżety‌ można również wyświetlić na ekranie głównym. Nie zalecamy używania zbędnych widżetów na ‌ekranie głównym‌ osobom, które obawiają się o żywotność baterii i nie korzystają często z tych funkcji.

3. Wyłącz sprzężenie zwrotne (haptykę) klawiatury dotykowej

Apple w ‌iOS 16‌ dodał również zabawną funkcję, która zapewnia dotykową informację zwrotną podczas korzystania z klawiatury ekranowej. Wibruje przy każdym naciśnięciu klawisza, zapewniając bardziej satysfakcjonujące wrażenia podczas pisania, ale możesz nie wiedzieć, że to dość znacząco wyczerpuje baterię.

Apple mówi w dokumencie wsparcia, że ​​haptyka klawiatury może wpływać na żywotność baterii, więc nie jest to coś, czego chcesz używać, gdy zależy Ci na zapasie baterii. Jeśli ta funkcja jest u Ciebie włączona, możesz ją wyłączyć, wykonując następujące czynności:

 1. Otwórz aplikację Ustawienia.
 2. Wybierz kolejno opcje Dźwięki i haptykaCzucie klawiatury.
 3. Wyłącz opcję Haptyka.
Czucie klawiatury – Haptyka pod systemem iOS
Czucie klawiatury – Haptyka pod systemem iOS

4. Wyłącz zawsze włączony wyświetlacz (iPhone 14 Pro)

Zawsze włączony (niegasnący) wyświetlacz nie jest funkcją systemu iOS 16 dla wszystkich – mogą z niego korzystać użytkownicy modeli telefonów iPhone 14 Pro i iPhone 14 Pro Max – pierwszymi urządzeniami z preinstalowanym iOS 16. Jak sama nazwa wskazuje, zawsze włączony wyświetlacz sprawia, że ​​zegar, tapeta, widżety i czynności na żywo są widoczne na ekranie blokady, nawet gdy iPhone jest zablokowany.

Wyświetlacz wykorzystuje częstotliwość odświeżania 1 Hz, aby oszczędzać baterię, a Apple ma sprytne sztuczki, takie jak wyłączanie wyświetlacza, gdy podłączony zegarek Apple Watch nie jest już w pobliżu (sygnalizuje, że właściciel iPhone’a jest poza zasięgiem smartfona) lub iPhone jest w kieszeni , ale zawsze włączony wyświetlacz nadal rozładowuje baterię szybciej niż gdy ta funkcja jest wyłączona.

Aby wydłużyć czas pracy baterii, wyświetlacz jest całkowicie czarny, gdy:

 • iPhone leży ekranem w dół 
 • iPhone znajduje się w kieszeni lub torbie
 • Tryb skupienia Sen jest włączony
 • Tryb niskiego zużycia energii jest włączony
 • iPhone jest połączony z urządzeniem CarPlay
 • Używasz kamery Continuity
 • iPhone pozostaje nieużywany przez jakiś czas (iPhone uczy się wzorców aktywności użytkownika i odpowiednio wyłącza lub włącza wyświetlacz, także w przypadku ustawienia budzika lub harmonogramu snu)
 • iPhone wykryje, że użytkownik oddalił się ze sparowanym zegarkiem Apple Watch (niegasnący wyświetlacz włączy się, gdy Apple Watch ponownie zbliży się do iPhone’a)

Możesz wyłączyć zawsze włączony wyświetlacz, wykonując następujące czynności:

 1. Wybierz kolejno opcje UstawieniaEkran i jasność.
 2. Przewiń w dół do opcji Zawsze włączony i wyłącz niegasnący wyświetlacz.
Wyłączanie zawsze włączonego wyświetlacza pod systemem iOS 16 (tylko iPhone 14 Pro i Pro Max)
Wyłączanie zawsze włączonego wyświetlacza pod systemem iOS 16 (tylko iPhone 14 Pro i Pro Max)

Nie jest jasne, ile czasu pracy na baterii wyczerpuje zawsze włączony wyświetlacz, ponieważ będzie się różnić w zależności od przypadku użycia, ale nawet jeśli jest to tylko kilka procent, warto go wyłączyć, zwłaszcza jeśli nie jest to funkcja, która jest dla Ciebie użyteczna.

5. Nie używaj udostępnionej biblioteki zdjęć iCloud

Udostępniana biblioteka zdjęć iCloud to funkcja systemu iOS 16.1, która umożliwia korzystanie ze standardowej biblioteki zdjęć wraz z pięcioma innymi osobami, dzięki czemu każdy może przesyłać, edytować i usuwać obrazy. Korzystanie z udostępnionej biblioteki zdjęć iCloud może spowodować, że zdjęcia innych osób będą synchronizowane z telefonem iPhone w nieodpowiednich momentach, co może spowodować wyczerpanie baterii.

Udostępniona biblioteka zdjęć iOS 16
Udostępniona biblioteka zdjęć iOS 16

Jeśli martwisz się o baterię, jest to jedna z funkcji, które możesz zignorować, nie konfigurując jej i nie akceptując zaproszeń do dołączenia. Jeśli chcesz korzystać z udostępnionej biblioteki zdjęć ‌iCloud‌, ale nadal ograniczać zużycie baterii i danych, możesz włączyć ustawienie, które umożliwia synchronizację tylko przez Wi-Fi.

 • Otwórz aplikację Ustawienia.
 • Przewiń w dół do Zdjęć.
 • Stuknij Dane komórkowe.
 • Wyłącz dane komórkowe.

Przesyłanie będzie ograniczone do Wi-Fi, więc udostępnione Ci zdjęcia nie będą pobierane na urządzenie, gdy masz włączone tylko połączenie komórkowe.

6. Wybierz nieanimowane tapety

Niektóre fantazyjne tapety dodane przez Apple’a pod systemem ‌iOS 16‌ są animowane, a animowana tapeta zużywa nieco więcej baterii niż tapeta statyczna. Jeśli nie zwracasz uwagi na animacje, wybierz coś, co nie będzie aktualizowane przez cały dzień.

Na przykład tapeta Pogoda zmienia się w zależności od warunków, a opcja Mieszanie zdjęć wymienia wybrane zdjęcia w ciągu dnia. Tapeta Astronomia również zmienia się w zależności od aktualnych warunków.

Ustawianie tapet pod systemem iOS
Ustawianie tapet pod systemem iOS

7. Użyj trybów skupienia

Korzystanie z wbudowanej opcji Trybów skupienia firmy Apple może zmniejszyć liczbę powiadomień, które otrzymujesz w ciągu dnia, a mniej powiadomień oznacza mniej okazji dla aplikacji do wybudzenia wyświetlacza i wyczerpania baterii.

Tryby skupienia pozwalają wybrać, które aplikacje i osoby mogą wysyłać Ci powiadomienia i kiedy, więc w godzinach pracy możesz mieć pewność, że otrzymujesz tylko powiadomienia związane z pracą, a w czasie osobistym możesz ograniczyć powiadomienia związane z pracą. Możesz ograniczyć powiadomienia podczas jazdy, kiedy śpisz, kiedy ćwiczysz i w każdym innym scenariuszu, który możesz wymyślić. Filtry Trybu skupienia pozwalają nawet odfiltrować wybrane e-maile, wiadomości, kalendarze i inne.

Tryb skupienia pod systemem iOS
Tryb skupienia pod systemem iOS

Po zakończeniu trybu skupienia nadal będziesz otrzymywać wszystkie powiadomienia, ale wszystkie w jednym alercie, a nie w wielu. Wyłączenie niechcianych powiadomień z aplikacji jest nadal najlepszą metodą oszczędzania baterii, ale Tryb skupienia pozwala zachować powiadomienia, jednocześnie zmniejszając liczbę otrzymywanych w danym momencie.

Apple ułatwiło konfigurację trybów skupienia pod systemem iOS 16, ale nadal trzeba je dokładnie skonfigurować, aby wszystko działało. Wszystkie funkcje Trybu skupienia można znaleźć w sekcji Tryb skupienia w aplikacji Ustawienia. Więcej o ustawieniach znajdziesz w artykule pomocy firmy Apple.

8. Użyj podsumowania powiadomień aplikacji

Warto również upewnić się, że każda aplikacja, która wysyła nieistotne powiadomienia, jest umieszczana w podsumowaniu aplikacji, które zapisuje powiadomienia i wysyła je do Ciebie raz lub dwa razy dziennie. Jeśli jeszcze jej nie używasz, warto to sprawdzić.

Możesz włączyć Podsumowanie powiadomień dla każdej aplikacji w sekcji Powiadomienia w aplikacji Ustawienia.

Podsumowania powiadomień aplikacji
Podsumowania powiadomień aplikacji

9. Ogranicz, kiedy i jak często aplikacje mogą uzyskiwać dostęp do lokalizacji

Te kilka kolejnych wskazówek nie dotyczy samego systemu iOS 16, ale zawsze dobrze jest sprawdzić te ustawienia, aby upewnić się, że aplikacje i usługi nie robią rzeczy, których nie chcesz, aby robiły. Ograniczenie dostępu aplikacji do Twojej lokalizacji, oraz częstotliwość, z jaką mogą uzyskiwać dostęp do tych danych, może wydłużyć czas pracy baterii.

 1. Otwórz aplikację Ustawienia.
 2. Wybierz Prywatność.
 3. Stuknij Usługi lokalizacyjne.
 4. Przejrzyj listę i edytuj ustawienia, dotykając nazwy każdej aplikacji na liście.
Usługi lokalizacji dla aplikacji pod systemem iOS
Usługi lokalizacji dla aplikacji pod systemem iOS

Masz cztery możliwe opcje ustawień lokalizacji dla każdej aplikacji, chociaż nie wszystkie cztery opcje będą zawsze dostępne dla każdej aplikacji w zależności od tego, co robi. Możesz wybrać następujące opcje:

 • Nigdy: uniemożliwia dostęp do usług lokalizacji. To najlepszy wybór, jeśli nigdy nie chcesz udostępniać swojego położenia aplikacji – nie wpływa tez na większe użycie baterii.
 • Zapytaj następnym razem: umożliwia wybór opcji Zawsze podczas używania aplikacji, Pozwól raz lub Nie pozwalaj. Przy tym ustawieniu dostęp do lokalizacji jest wyłączony, dopóki nie zostanie wyraźnie dozwolony przez wyskakujące okienko.
 • Gdy używam aplikacji: umożliwia dostęp do usług lokalizacji, tylko gdy aplikacja lub jedna z jej funkcji jest widoczna na ekranie. Jeśli dla aplikacji wybrano opcję Gdy używam aplikacji, podczas korzystania z niej możesz zobaczyć niebieski pasek stanu z informacją, że aplikacja aktywnie używa Twojej lokalizacji. Jeśli zamkniesz aplikację lub przełączysz się na inną, dostęp do lokalizacji zostanie zakończony.
 • Zawsze: pozwala na dostęp do usług lokalizacji, nawet gdy aplikacja działa w tle. Spowoduje to największe zużycie baterii i powinno być ograniczone tylko do aplikacji, których najbardziej potrzebujesz.
Przykład ustawień usług lokalizacji dla aplikacji Pogoda pod systemem iOS 16
Przykład ustawień usług lokalizacji dla aplikacji Pogoda pod systemem iOS 16

Wiele aplikacji poprosi o informacje o lokalizacji, które tak naprawdę nie potrzebują ich do działania (na przykład aplikacja bankowa może chcieć uzyskać dostęp do lokalizacji, aby pokazać pobliskie bankomaty lub placówki, co jest również dostępne po wprowadzeniu adresu), więc upewnij się, że żadne aplikacje nie uzyskują dostępu do Twojej lokalizacji bez wyraźnej zgody.

Możesz także wyłączyć wszystkie usługi lokalizacyjne, ale nie jest to idealne rozwiązanie, ponieważ może mieć wpływ na kluczowe aplikacje, takie jak Mapy.

10. Ogranicz dostęp aplikacji do Bluetootha

Twój iPhone informuje, kiedy aplikacje żądają dostępu do Bluetootha, a jest sporo aplikacji, które chcą mieć dostęp przez Bluetooth do śledzenia lokalizacji, skanowania urządzeń Chromecast lub z innych niezbyt przydatnych powodów.

Warto sprawdzać aplikacje korzystające z Bluetootha, aby upewnić się, że nie masz podstępnej aplikacji łączącej się ze źródłami Bluetooth bez Twojej zgody i przy okazji rozładowującej baterię. Aby przejść do ustawień Bluetooth:

 • Otwórz aplikację Ustawienia.
 • Stuknij w Prywatność.
 • Stuknij Bluetooth.

Aplikacje takie jak Facebook, HBO Max i inne w większości nie potrzebują dostępu przez Bluetooth, więc wyłącz każdą aplikację, która nie potrzebuje połączenia Bluetooth do działania. Jeśli funkcja w aplikacji przestanie działać, możesz po prostu ponownie ją włączyć.

Bluetooth pod iOS: Prywatność (po lewej) i Ustawienia (po prawej)
Bluetooth pod iOS: Prywatność (po lewej) i Ustawienia (po prawej)

Wyłączenie Bluetooth jest również opcją, ale jest używana w przypadku AirPodsów, Apple Watchówi innych akcesoriów, więc wyłączenie Bluetootha całkowicie nie zawsze jest możliwe dla większości ludzi.

11. Użyj trybu niskiego zużycia energii

Korzystanie z trybu niskiego zużycia energii jest oczywistym wyborem do zwiększenia żywotności baterii iPhone’a bez konieczności zarządzania wieloma ustawieniami i można go włączyć z poziomu Centrum sterowania, w aplikacji Ustawienia lub za pomocą Siri. Tryb niskiego zużycia energii ogranicza aktywność aplikacji w tle, wyłącza wyświetlacz po bezczynności szybciej, ogranicza częstotliwość odświeżania wyświetlacza, ogranicza pobieranie wiadomości e-mail, ogranicza efekty wizualne i nie tylko.

Tryb niskiego zużycia energii pod systemem iOS
Tryb niskiego zużycia energii pod systemem iOS

Tryb niskiego zużycia energii można ustawić tak, aby włączał się przy określonym procencie baterii za pomocą skrótów, co jest wygodnym sposobem na automatyczne włączenie go, gdy jest to potrzebne.

12. Użyj Wi-Fi i trybu samolotowego

Jeśli to możliwe, najlepiej połączyć się z internetem przez Wi-Fi, aby zmaksymalizować żywotność baterii, i jest to jedna z porad dotyczących oszczędzania baterii oferowanych przez Apple’a. W domu lub w pracy upewnij się, że łączysz się z Wi-Fi, zamiast korzystać z internetu mobilnego z sieci komórkowej.

Jeśli jesteś w miejscu, gdzie nie ma sieci Wi-Fi i wiesz, że masz słaby sygnał komórkowy, włącz tryb samolotowy lub wyłącz połączenie komórkowe, aby nie wyczerpywała się bateria podczas próby połączenia. To oczywiście działa tylko wtedy, gdy w danej chwili nie potrzebujesz połączenia komórkowego, ale może to mieć duży wpływ a prawdopodobnie i tak niewiele zrobisz, gdy nie masz zasięgu.

Włączanie trybu samolotowego, Wi-Fi i Bluetootha pod systemem iOS
Tryb samolotowy, Wi-Fi i Bluetooth pod systemem iOS (włączanie)

Pamiętaj! nigdy nie łącz się z nieznanymi sieciami Wi-Fi w miejscach publicznych – korzystaj tylko z zaufanych sieci internetu bezprzewodowego. Po podłaczeniu się do nieznanej sieci Wi-Fi istnieje ryzyko przechwycenia wysyłanych danych i informacji, a w najgorszym wypadku włamania do Twojego telefonu.

13. Zarządzaj aplikacjami, które najbardziej rozładowują baterię

iPhone informuje, które aplikacje zużywają najwięcej baterii, dzięki czemu możesz upewnić się, że nic nie wyczerpuje baterii bez Twojej wiedzy. Możesz sprawdzić statystyki zużycia baterii, otwierając aplikację UstawieniaBateria.

Wykresy wykorzystania baterii pozwalają sprawdzić poziom naładowania baterii , a także sprawdzić, które aplikacje zużywały najwięcej energii. Jeśli istnieje aplikacja, której nie potrzebujesz, a która nadmiernie wyczerpuje baterię, usuń ją. Jeśli potrzebujesz aplikacji, zdecyduj, jak często jej używasz i jakie ma uprawnienia, takie jak lokalizacja.

Informacje o użyciu baterii i aktywności obejmują ostatnie 24 godzin i ostatnich 10 dni.

 • Statystyki i sugestie: Pokazuje informacje dotyczące kondycji baterii oraz powodów zwiększonego użycia energii przez iPhone’a. Może także zawierać sugestie działań obniżających zużycie energii. Stuknięcie w taką sugestię pozwala przejść do odpowiednich ustawień.
 • Ostatnio naładowana: Określa, jak bardzo bateria została naładowana podczas ostatniego ładowania i kiedy miało to miejsce.
 • Wykres poziomu naładowania baterii (ostatnie 24 godziny): Pokazuje poziom naładowania baterii, częstotliwość ładowania oraz okresy, w których iPhone był w trybie niskiego zużycia energii lub miał prawie rozładowaną baterię.
 • Wykres użycia baterii (ostatnich 10 dni): Określa, jaki procent ładunku baterii został zużyty każdego dnia.
 • Wykres aktywności: Pokazuje zmiany aktywności w czasie, z podziałem na okresy, w których ekran był włączony i wyłączony.
 • Ekran włączony i Ekran wyłączony: Pokazuje łączną aktywność w wybranym przedziale czasowym (przy włączonym i wyłączonym ekranie). Widok ostatnich 10 dni prezentuje te informacje w formie średnich dziennych.
 • Użycie baterii wg aplikacji: Pokazuje podział użycia baterii według aplikacji w wybranym przedziale czasowym.
 • Aktywność wg aplikacji: Pokazuje, ile razy każda z aplikacji została użyta w wybranym przedziale czasowym.

Uwaga: Aby wyświetlić informacje dotyczące baterii z określonej godziny lub dnia, stuknij w odpowiedni przedział czasowy. Aby usunąć zaznaczenie, stuknij poza wykresem.

14. Ogranicz aktywność w tle

Prawie wszystkie aplikacje używają odświeżania w tle do aktualizacji, nawet gdy nie są otwarte, a ograniczona aktywność w tle i odświeżanie w tle to od dawna ulubiona opcja zmniejszania zużycia baterii.

Możesz całkowicie wyłączyć odświeżanie aplikacji w tle lub wybrać, które aplikacje mogą odświeżać się w tle.

 • Otwórz aplikację Ustawienia.
 • Wybierz Ogólne.
 • Wybierz opcję Odświeżanie aplikacji w tle.
Odświeżanie aplikacji w tle pod systemem iOS
Odświeżanie aplikacji

Stąd możesz ponownie dotknąć opcji Odświeżanie aplikacji w tle, aby całkowicie wyłączyć funkcję Odświeżanie aplikacji w tle lub wybrać, aby aktywować ją tylko po połączeniu z Wi-Fi, co nie wyczerpuje baterii tak bardzo, jak pobieranie przez sieć komórkową.

Możesz także włączyć Odświeżanie aplikacji w tle tylko dla najczęściej używanych aplikacji, dotykając przełącznika obok każdej aplikacji na liście.

15. Zmień ustawienia poczty

Wraz z wyłączeniem odświeżania w tle zmiana czasu i częstotliwości sprawdzania przez aplikację Mail nowych wiadomości e-mail może zaoszczędzić trochę baterii.

 • Otwórz aplikację Ustawienia.
 • Stuknij Poczta.
 • Stuknij Konta.
 • Kliknij Pobierz nowe dane FETCH u dołu.
Pobieranie danych Poczty pod systemem iOS (PUSH i FETCH)
Pobieranie danych Poczty (PUSH i FETCH)

W tym miejscu możesz wyłączyć Push (który od razu informuje o dostępności nowej wiadomości e-mail) i dostosowywać ustawienia pobierania dla poszczególnych kont dla kont, które nie obsługują Push (takich jak konta Gmail).

Dostosowanie ustawień pobierania w celu uzyskania dłuższych odstępów czasu przed sprawdzaniem nowych wiadomości może pomóc w oszczędzaniu baterii, podobnie jak wyłączenie pobierania wszystkich razem na rzecz ręcznego sprawdzania, które spowoduje pobranie nowych wiadomości tylko po otwarciu aplikacji Poczta.

Możesz wybrać następujące ustawienia: Automatycznie, Ręcznie, Co godzinę, Co 30 minut i Co 15 minut.

Podsumowanie

Istnieje bardzo duża liczba rzeczy do zrobienia, aby wydłużyć czas pracy na baterii, i niestety wszystko, do czego używasz telefonu, wyczerpuje baterię, więc wszystko sprowadza się do wybrania tego, z czego korzystasz, a to czego nie potrzebujesz i gdzie możesz pójść na kompromis – wyłącz, aby wydłużyć żywotność baterii.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Apple | Macrumors