Echo Dot (5. gen.) dostępny w polskim Amazonie

Amazon wprowadza nową, międzynarodową wersje inteligentnego głośnika Echo Dot (5. generacji, 2022) do polskiego sklepu.

Echo Dot (5. gen.)

Całkowicie nowa, międzynarodowa wersja Echo Dot (5. generacji, 2022) firmy Amazon to dwukrotnie więcej basu, czujnik temperatury i nowy model sterowania dotykowego – teraz międzynarodowa wersja urządzenia jest gotowa do wysyłki do klientów w Polsce. Użytkownicy mogą komunikować się z Alexą w języku angielskim (wariant amerykański), aby mieć dostęp do polskich wiadomości i stacji radiowych, informacji lokalnych oraz innych, popularnych funkcji Alexy, takich jak minutniki, alarmy, prognoza pogody, funkcje sterowania inteligentnym domem (oświetleniem, zamkami, robotami odkurzającymi, roletami itp.) i prowadzenie rozmów pomiędzy urządzeniami Alexa.

wyrazisty dźwięk

informacje w języku polskim

kontrola prywatności

czujnik temperatury

Lepszy dźwięk, nowy czujnik temperatury i sterowanie dotykowe

Całkowicie nowa, międzynarodowa wersja Echo Dot jest najmocniejsza z dotychczasowych. Nowa technologia audio to specjalnie opracowany, pełnozakresowy przetwornik i głośnik o najwyższym wychyleniu membrany spośród wszystkich urządzeń Echo Dot. Zapewnia czysty wokal i nawet dwa razy więcej basu w porównaniu z poprzednią generacją, a wszystko to zamknięte w dobrze znanej, kompaktowej, kulistej obudowie.

Zobacz także: Kindle Scribe, Echo Dot 5 i inne nowości od Amazona

Międzynarodowa wersja Echo Dot ma również nowe czujniki, które umożliwiają wykorzystanie Alexy w bardziej kontekstowy sposób, np. do tworzenia rutynowych zadań poprzez powierzenie Alexie głosowego sterowania kompatybilnymi inteligentnymi urządzeniami w domu.

Konfiguracja Echo Dot
Konfiguracja Echo Dot

W nowej generacji dodano również akcelerometr, aby umożliwić sterowanie dotykowe. Dzięki temu wystarczy dotknąć górnej części urządzenia, aby wstrzymać i wznowić odtwarzanie muzyki, wyłączyć alarm minutnika lub zakończyć rozmowę.

Prywatność przede wszystkim

Urządzenia Echo zaprojektowano z myślą o ochronie prywatności, na co składa się wiele poziomów kontroli, m.in. przycisk włączania/wyłączania mikrofonu. Klienci mogą również przeglądać i usuwać nagrania głosowe.

Specyfikacja i funkcje

Echo Dot 5. gen. - dane techniczne
Rozmiar100 x 100 x 89 mm
Waga340 g
Rzeczywista wielkość i waga mogą się różnić w zależności od procesu produkcyjnego.
AudioPrzedni głośnik 44 mm
Łączność Wi-FiDwuzakresowe połączenie Wi-Fi obsługuje sieci 802.11 a/b/g/n/ac (2,4 i 5 GHz). Nie obsługuje połączeń z sieciami Wi-Fi typu Ad-Hoc (lub Peer-to-Peer).
Protokoły Smart HomeWi-Fi, Bluetooth Low Energy Mesh
Łączność BluetoothProfil zaawansowanej dystrybucji audio (Advanced Audio Distribution Profile, A2DP) obsługuje dźwięk do strumieniowania z Twojego urządzenia mobilnego do urządzenia Echo lub z urządzenia Echo do Twojego głośnika Bluetooth. Profil zdalnego sterowania audio/wideo (Audio/Video Remote Control Profile, AVRCP) służy do sterowania głosem podłączonych urządzeń mobilnych. Sterowanie głosowe na zasadzie zestawu głośnomówiącego nie jest obsługiwane w przypadku urządzeń z systemem Mac OS X. Bezpośrednia kontrola BLE Mesh. Głośniki Bluetooth wymagające kodów PIN nie są obsługiwane.
Wymagania systemoweUrządzenie Echo jest od razu gotowe do połączenia z siecią Wi-Fi. Aplikacja Alexa jest kompatybilna z urządzeniami z systemem Fire OS, Android i iOS, a ponadto można uzyskać do niej dostęp za pośrednictwem przeglądarki internetowej. Niektóre umiejętności (Skills) i usługi mogą wymagać opłat za subskrypcję lub innych.
Technologia konfiguracjiProsta konfiguracja Amazon Wi-Fi umożliwia klientom podłączenie inteligentnych urządzeń do sieci Wi-Fi w kilku prostych krokach. Prosta konfiguracja Wi-Fi to kolejny sposób, w jaki Alexa staje się coraz mądrzejsza.
Gwarancja i serwisUrządzenie Amazon Echo Dot (5. generacji) jest sprzedawane z ograniczoną roczną gwarancją od producenta. Jeśli jesteś konsumentem/konsumentką, ograniczona gwarancja obowiązuje dodatkowo do Twoich praw konsumenta, nie zagrażając tym prawom w żaden sposób. Oznacza to, że mogą przysługiwać Ci dodatkowe prawa wynikające z przepisów prawnych, nawet po upływie okresu ograniczonej gwarancji.
Funkcje dostępnościAplikacja Alexa oraz produkty kompatybilne z usługą Alexa zawierają kilka funkcji dla klientów ze szczególnymi potrzebami dostępności związanymi ze zdolnościami widzenia, słuchu, ruchowymi oraz mowy.
Zawartość opakowaniaEcho Dot (5. generacji), kolor Grafitowy, zasilacz (15 W) i skrócona instrukcja obsługi.
GeneracjaEcho Dot (5. generacji) – wersja 2022
Ochrona prywatnościTechnologia słów budzenia, wskaźniki transmisji strumieniowej, przycisk wyłączania mikrofonu, możliwość przeglądania i usuwania nagrań głosowych i nie tylko.
JęzykiAlexa posługuje się językiem angielskim, niemieckim, francuskim, włoskim i hiszpańskim (język zalecany do dostępu do Skills: amerykański angielski).
Alexa skillsAlexa sprawia, że Twoje życie jest łatwiejsze, bardziej znaczące i przyjemniejsze, pozwalając Ci kontrolować swój świat głosem. Alexa może pomóc Ci uzyskać więcej z rzeczy, które już kochasz i odkryć nowe możliwości, których nigdy sobie nie wyobrażałeś. Odkryj i dowiedz się, co potrafi Alexa.

Cena i dostępność 

Wersja międzynarodowa Echo Dot dostępna jest w grafitowej wersji kolorystycznej za 299,99 zł na polskiej stronie internetowej Amazon.

Niektóre funkcje Alexy mogą nie być dostępne we wszystkich krajach i językach, ulec zmianie i wymagać oddzielnego opłacenia subskrypcji. W Alexie nie można skonfigurować języka polskiego jako języka sterowania. Asystentka głosowa Alexa nie obsługuje komend głosowych w języku polskim!

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Amazon