Spektakularny krach na giełdzie firmy Meta

Wartość Mety na giełdzie spadła o 70% w niecały rok! Czy nie jesteśmy gotowi na pomysły Zuckerberga, czy po prostu są nieatrakcyjne?

Kapitalizacja rynkowa Meta (2012-2022
Kapitalizacja rynkowa Meta (2012-2022

W październiku 2021 Facebook zmienił swoją rozpoznawalną nazwę na Meta. Zmiana nazwy miała charakter symboliczny: w przyszłości firma nie powinna już skupiać się na sieci społecznościowej, ale na nowej cyfrowej rzeczywistości, metawersie. Ale trójwymiarowa inkarnacja internetu nadal jest raczej słabo zaludnioną niszą – i zgodnie z prognozą Statista prawdopodobnie tak pozostanie.

Sprawdź też: Meta wspiera wykorzystanie technologii VR w edukacji

Wyniki firmy na giełdzie pokazują również, jak złe są sprawy dla wizji Meta Zuckerberga. Według CompaniesMarketCap.com, wartość Meta Platform na koniec 2021 roku wynosiła około 922 miliardy dolarów, ale obecnie jest warta około 272 miliardy, co stanowi szokujący spadek o 70 procent w czasie krótszym niż 12 miesięcy.

Dlaczego nowy wspaniały wirtualny świat nie działa? Brak zauważalnej wartości dodanej dla użytkowników. Przynajmniej tak twierdzą niektórzy komentatorzy, przewidując, że metaverse w swojej obecnej formie, podobnie jak wcześniejszy projekt Second Life, jest skazany na porażkę – biorąc ze sobą ogromne inwestycje w Meta.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Statista