iOS 17 w takim wydaniu wyglądałby świetnie

Nowy system mobilny iOS 17 zostanie zaprezentowany w połowie 2023 roku, ale w sieci pojawiają się już pierwsze nieoficjalne koncepcje.

Nieoficjalna koncepcja systemu iOS 17
Nieoficjalna koncepcja systemu iOS 17 | fot. Concept Central

Jeszcze nie wszyscy oswoili się z nowym, dopiero co wydanym, systemem iOS 16, a w internecie można znaleźć pierwsze nieoficjalne wyobrażenia o tym, jak mógłby wyglądać przyszłoroczny iOS 17. Na kanale Concept Central na YouTubie pojawiło się wideo z koncepcją systemu, która nie jest powiązana w żaden sposób z firmą Apple’a – czyli fanowskie wyobrażenie zwizualizowanej listy życzeń do przyszłego wydania mobilnego systemu dla iPhone’a.

Sprawdź też: Wszystkie nowości w iOS 16

Autor projektu z Concept Central wszystko zaprojektował w Adobe Illustrator i edytował w Blenderze i Adobe After Effects. W wideo uwzględnił własne pomysły na udoskonalenie funkcji i działania systemu, które Apple mogłoby wdrożyć – czy coś z tego znajdziemy w przyszłorocznym wydaniu iOS-a?

Wśród udoskonaleń koncepcja uwzględnia przeprojektowane ikony aplikacji systemowych, personalizowany ekran początkowy z interaktywnymi widżetami, który łatwo można udostępnić znajomym. Możemy zobaczyć też inną wizję ekranu blokady czy Centrum sterowania. Inne modyfikacje dotykają też: bibliotekę aplikacji, możliwość blokowania appek oraz nową klawiaturę z paskiem Emoji.

Autor projektu skupił się także na tym, co Apple mogłoby zrobić z Dynamic Island – uczynienie z wyspy schowka na skopiowane elementy wydaje sią całkiem sensowne. Warto zwrócić na minimalizm elementów systemu, który w tym wykonaniu szczególnie mi przypadł do gustu.

Sprawdź, czy taka koncepcja systemu iOS 17 mogłaby Ci się spodobać?

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Concept Central