Nowe Ear (stick) są okrojoną alternatywą dla Ear (1)

Nowe słuchawki douszne Ear (stick) mają nowe cylindryczne etui ładujące, ale brakuje im redukcji szumów i silikonowych końcówek dousznych.

Słuchawki Ear (stick) od Nothing (październik 2022)

Nieco ponad rok po tym, gdy Nothing ogłosiło swoją debiutancką parę prawdziwych bezprzewodowych słuchawek dousznych Nothing Ear (1), wydaje Nothing Ear (stick). Nowe słuchawki są mniej następcą, a bardziej uproszczoną alternatywą, z kilkoma nieobecnymi funkcjami i niższą ceną. Są dla swojego pierwowzoru – Ear (1) tym, czym AirPodsy firmy Apple są dla AirPodsów Pro. Ear (stick) będą powszechnie dostępne od 4 listopada 2022 roku, i będą kosztować 559 zł. Obecnie Ear (1) kosztują 669 zł i pozostaną w sprzedaży w ofercie Nothing.

Zobacz również: Nothing Ear (stick) pojawią sie 26 października

Najważniejsze cechy, których brakuje w Ear (stick) w porównaniu z Ear (1), to aktywna redukcja szumów (ANC) i silikonowe końcówki douszne, które zapewniają szczelność przed dźwiękami zewnętrznymi. Oznacza to, że podczas korzystania z nowych słuchawek dousznych będziesz słyszeć znacznie więcej hałasu, co może nie być idealne, jeśli masz nadzieję korzystać z nich podczas dojazdów do pracy w hałaśliwym transporcie publicznym lub podczas lotów samolotem.

Ale to nie oznacza, że specyfikacja Ear (stick) jest całkowicie gorsza w porównaniu do Ear (1). Na przykład pod względem żywotności baterii oferują 7 godzin słuchania z samych słuchawek dousznych lub do 29 godzin w połączeniu ze starannie zaprojektowanym cylindrycznym etui ładującym. Dla porównania Ear (1) oferowały 5,7 godziny słuchania z wkładek dousznych (do 4 godzin z włączonym ANC), choć nieco wyższe 34 godziny z etui ładującego (do 24 godzin z włączonym ANC).

Ear (stick) posiadają również niestandardowe sterowniki 12,6 mm w porównaniu z „gotowymi” sterownikami używanymi w Ear (1). „Właściwie stworzyliśmy niestandardowe sterowniki zamiast kupować gotowe sterowniki do Ear (stick), ponieważ chcieliśmy dostroić dźwięk w taki sposób jaki chcieliśmy”, mówi Carl Pei, dyrektor generalny Nothing. „Zdecydowaliśmy się zachować równowagę między rozmiarem przetwornika a odpowiednim rodzajem fizycznej konstrukcji akustycznej wewnątrz, aby zapewnić pożądany dźwięk”.

Silikonowe nakładki douszne nie tylko blokują hałas z otoczenia — uszczelka, którą zapewniają wewnątrz ucha, poprawia również charakterystykę basów, zapewniając pełniejszy i bogatszy dźwięk. Nowe słuchawki mają obejść się bez silikonowych wkładek dzięki funkcji, którą nazywa „Blokada basu”. Wykorzystuje mikrofon do pomiaru kanału słuchowego użytkownika i dostrajanie korektora dousznego, aby zrekompensować utratę basów.

Słuchawki Ear (stick) w cylindrycznym etui
Słuchawki Ear (stick) w etui

W każdej wkładce dousznej znajdują się w sumie trzy mikrofony: jeden do słyszenia głosu, jeden do słuchania (i próby eliminowania) szumów tła podczas połączeń oraz ostatni mikrofon wewnątrz wkładki dousznej do pomiaru kanału słuchowego. Nothing mówi, że wkładka do uszu powinna być w stanie wytłumić dźwięk wiatru i tłumów podczas połączeń głosowych. Inne specyfikacje techniczne obejmują obsługę kodeków SBC i AAC, chociaż nie ma obsługi aptX.

Inne zmiany obejmują naciskane kontrolki, a nie sterowanie dotykowo, które powinny działać bez problemu z mokrymi palcami. Wkładki douszne mają stopień ochrony IP54 w zakresie odporności na kurz i wodę, co sugeruje, że będą wytrzymałe na lekkie zachlapania i pot, ale nie na całkowite zanurzenie w wodzie. Sterowanie można dostosować za pomocą aplikacji Nothing na iOS-a i Androida, a ustawienia dostosowywania są dostępne na poziomie systemu operacyjnego w Phone (1).

Słuchawki douszne Nothing Ear (stick)
Słuchawki douszne Nothing Ear (stick)

Słuchawki douszne Ear (stick) są tańsze w porównaniu do Ear (1), ale to tylko dlatego, że dzisiaj jest również dzień, w którym ceny starszych słuchawek Ear (1) wzrosły. Ten wzrost cen stawia Ear (stick) w nieco dziwnej pozycji. Są one bardziej przystępną cenowo alternatywą dla pierwszej pary wkładek dousznych Nothing, ale trudno jest uciec od wrażenia, że ​​są one również okrojonym modelem sprzedawanym w poprzednim przedziale cenowym Ear (1).

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Nothing | The Verge