iOS 16.0.3 i watchOS 9.0.2 dostępne do pobrania

Apple wydało poprawki dla swoich mobilnych systemów operacyjnych iOS 16.0.3 iPhone’ów oraz watchOS 9.0.2 dla Apple Watchów.

Ikony: iOS i watchOS

Nieco ponad 2 tygodnie od wydania uaktualnienia iOS 16.0.2 firma Apple wydała iOS 16.0.3 – drobną aktualizację z poprawkami błędów. Właściciele zegarków Apple Watch także mogą zaktualizować system do watchOS 9.0.2 z kilkoma poprawkami.Aktualizacja usuwa głośne błędy związane z problemami z przesyłaniem strumieniowym Spotify i przerwami w mikrofonie dla użytkowników Apple Watch Series 8 i Apple Watch Ultra, a także kilka innych błędów.

Uaktualnienie do systemu iOS 16.0.3 można pobrać bezprzewodowo na zgodnych iPhone’ach, wybierając kolejno Ustawienia ➔ Ogólne ➔ Uaktualnienia.

Według informacji o wydaniu Apple, aktualizacja iOS 16.0.3 rozwiązuje szereg błędów, na które użytkownicy iPhone’a natknęli się w ciągu ostatnich kilku tygodni.

iOS 16.0.3

Uaktualnienie iOS 16.0.3 zawiera poprawki błędów i ważne aktualizacje zabezpieczeń telefonu iPhone, w tym:

  • Połączenia przychodzące i powiadomienia aplikacji mogły być dostarczane z opóźnieniem lub niedostarczane w ogóle na iPhonie Pro i iPhonie Pro max.
  • Głośność mikrofonu mogła być zbyt niska w trakcie połączeń telefonicznych przez CarPlay na modelach iPhone’a 14.
  • Uruchamianie aplikacji Aparat lub przełączanie między jej trybami mogło być zbyt wolne na iPhonie 14 Pro i iPhonie 14 Pro Max.
  • Aplikacja Poczta mogła ulegać awarii po uruchomieniu w przypadku odebrania błędnie sformatowanej wiadomości.

W przypadku problemu z aparatem niektórzy użytkownicy zgłaszali opóźnienia do czterech lub pięciu sekundach, zanim aplikacja Aparat zaczęła działać po uruchomieniu w niektórych przypadkach.

Uaktualnienie iOS 16.0.3 (OTA)
Uaktualnienie iOS 16.0.3 (OTA) dla iPhone’a

Pojawił się również uporczywy problem z migotaniem ekranu, który powodował, że niektórzy właściciele iPhone’ów, którzy zaktualizowali system do iOS 16, widzieli migotanie na wyświetlaczu w ciemnych miejscach, gdy iPhone ustawiony był na niską jasność – ale nie wiemy, czy ten problem został rozwiązany w tej aktualizacji.

Po iOS 16.0.3 pojawi się prawdopodobnie iOS 16.1, który ma zostać wydany wraz z iPadOS 16.1 w najbliższej przyszłości.

watchOS 9.0.2

To uaktualnienie zawiera ulepszenia i poprawki błędów dotyczące zegarka Apple Watch. Naprawia między innymi:

  • Przerwy w strumieniowym przesyłaniu dźwięku w Spotify.
  • Powiadomienia o alarmie drzemki kontynuowane po usunięciu alarmu dla użytkowników AssistiveTouch.
  • Niepełna synchronizacja danych Portfela i Fitness dla nowo sparowanego zegarka Apple Watch.
  • Dźwięk z mikrofonu przerywany w przypadku niektórych użytkowników Apple Watch Series 8 i Ultra

watchOS ‌9.0.2 można pobrać bezpłatnie za pośrednictwem aplikacji Watch na iPhonie, przechodząc do Ogólne ➔ Uaktualnienia.

Aby zainstalować nowe oprogramowanie, Apple Watch musi mieć co najmniej 50 procent baterii, musi być umieszczony na ładowarce i musi znajdować się w zasięgu iPhone’a.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Apple