iOS 16 beta 5 przywraca procent baterii na pasku stanu

Od dawna oczekiwana funkcja w końcu powróciła do iPhone’ów z wycięciem pod systemem iOS 16 — procent baterii znowu na pasku stanu.

Wskaźnik % baterii pod iOS 16 beta 5

Kiedy Apple wypuścił iPhone’a X z wycięciem na wyświetlaczu (które było niezbędne, by umieścić tam czujniki Face ID), było bardzo mało miejsca na pasku stanu, dlatego Apple usunęło możliwość wyświetlania procentu baterii przez cały czas. Wynikało to z faktu, że Apple wyświetlał ikonę baterii i tekst dla bieżącego procentu baterii jako dwa oddzielne obiekty. Zamiast procenta naładowania baterii Apple zdecydowało się zrobić miejsce na informacje o sygnale komórkowym i połączeniu Wi-Fi.

Przeczytaj także: Apple wydało publiczne bety iOS 16, iPadOS 16, tvOS 16 i watchOS 9

Pod systemem iOS 15 i wcześniejszych wersjach systemu iOS ikona baterii pokazuje poziom naładowania baterii, ale nie podaje określonego procentu. Aby uzyskać te informacje, użytkownicy iPhone’a muszą przesunąć palcem w dół do Centrum sterowania lub przesunąć do widoku centrum Dzisiaj, aby zobaczyć widżet baterii.

Teraz procent jest wyświetlany jako liczba wewnątrz wskaźnika baterii. Oszczędza to miejsce, jednocześnie zachowując czytelność liczby w małej ikonie. Ta funkcja pojawiła się po raz pierwszy w wersji systemu iOS 16 beta 5. Nie jest jasne, czy jest to ostateczna wersja prezentowania stanu naładowania baterii i czy trafi to w takiej formie do finalnej wersji systemu iOS 16.

Nowa funkcja stanu naładowania baterii nie jest dostępna na wszystkich urządzeniach z systemem iOS 16. Wydaje się, że jest ograniczona do większych lub nowszych urządzeń. Użytkownicy informują, że ikona nie jest dostępna na iPhone’ach mini, iPhonie XR i na iPhonie 11.

Nowy wskaźnik baterii jest dostępny w modelach: iPhone 12 i iPhone 13, z wyjątkiem 5,4-calowego ‌iPhone 12‌/13 mini. Jest również dostępny na iPhonie X i iPhonie XS.

Ikona baterii zmienia kolory w zależności od stanu baterii i koloru tapety iPhone’a. Na przykład podczas ładowania ikona baterii jest zielona i pokazuje wskaźnik ładowania. Procent baterii można włączać i wyłączać w aplikacji Ustawienia w sekcji Bateria.

Wskaźnik % naładowania baterii pod iOS 16 beta 5
Wskaźnik % naładowania baterii pod iOS 16 beta 5 | fot. Macrumors

Oczekuje się, że Apple wyda iOS 16 we wrześniu po ogłoszeniu nowego iPhone’a 14. Do tego czasu możemy się spodziewać jeszcze kilku wersji beta i poprawek do nowych funkcji oprogramowania. System iOS 16‌ beta 5 jest obecnie dostępny dla programistów.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Macrumors