Zarządzaj własnym zoo w grze „ZooKeeper”

Na platformie Steam zadebiutowała najnowsza propozycja z portfolio wydawniczego Gaming Factory – ZooKeeper.

ZooKeeper od Gaming Factory

Tytuł zawiera elementy symulatora, strategii oraz gry ekonomicznej, pozwala wcielić się w role właściciela i zarządcy zoo. Do 25 sierpnia ZooKeeper objęty jest 20 proc. zniżką. Pełna cena gry wynosi 9.99 USD. Producentem tytułu jest Pyramid Games.

Założeniem ZooKeepera jest odpoczynek i przyjemne spędzanie czasu w stworzonym przez siebie obiekcie. Gracze będą mogli zaopiekować się zwierzakami, zbudować dla nich zagrody, czy zatrudniać pracowników. Elementy ekonomiczne i tycoonowe wstawione zostały na dalszy plan – urządzanie zoo i spełnianie potrzeb jego mieszkańców to najważniejsze mechaniki gry. Różnorodne mapy stawiają dodatkowe wyzwania, na każdej z nich można odblokować zwierzaki, budynki, dekoracje i pracowników – opisuje Kalina Murawska Head of Production w Gaming Factory. 

ZooKeeper to propozycja dla fanów lekkich strategii z elementami gier typu tycoon. Gracze wcielają się w zarządcę obiektu. Ich głównym zadaniem jest sprawne prowadzenie ogrodu zoologicznego, co wiąże się z wypełnianiem szeregu misji. Oprócz codziennego dbania o zwierzęta, gracze mogą budować własną infrastrukturę, wymyślać atrakcje dla zwiedzających, a także kontrolować finanse i zarządzać personelem. W trakcie rozgrywki na graczy czekają systemy gwiazdek i prestiżu. 

Twórcy przekonują jednak, że ZooKeeper ma przede wszystkim dostarczyć graczom odprężającą rozgrywkę, dlatego zapewnili praktycznie nieograniczone możliwości personalizacji obiektu. Dodatkowo, gdy gracz osiągnie sukces jako właściciel, czekają na niego kolejne wyzwania, jak np. przywrócenie do życia dawno wymarłych gatunków gadów i umieszczenie ich w swoim zoo.

– Cieszymy się, że gra ZooKeeper po latach pracy trafi w końcu do sprzedaży. To kolorowa, relaksująca propozycja dla najmłodszych graczy, a także dla tych, którzy z nostalgią wspominają dawnego ZooTycoona – mówi Jacek Wyszyński, Prezes Pyramid Games. 

Cena gry na platformie Steam została ustalona na 9.99 USD, a  przez tydzień od daty premiery gracze mogą cieszyć się dodatkową zniżką w wysokości 20 proc. 

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Gaming Factory