Appkomat InPostu to Paczkomat obsługiwany tylko przez appkę

InPost uruchamia nowy, bardziej ekologiczny i nowoczesny Appkomat, który będzie można obsłużyć tylko przez aplikację mobilną!

Appkomat InPost

Firma InPost postanowiła wprowadzić jeszcze bardziej ekologiczny rodzaj maszyny i aby oszczędzać energię, pozbawiono ją dużego ekranu. Nowy Appkomat InPost to bardziej zrównoważony i nowoczesny Paczkomat. Stworzono nowy rodzaj maszyny, który pozwala na zmniejszenie zużycia energii elektrycznej. Do jego obsługi wystarczy aplikacja InPost Mobile, z którą skorzystamy z urządzenia bezdotykowo. Appkomat InPost to pierwsze tego typu, innowacyjne urządzenie i jak zapowiada InPost – Paczkomat przyszłości!

Swoją paczkę można szybko odebrać, nadać lub zwrócić zdalnie w Appkomacie – w każdym przypadku skrytkę otworzymy za pomocą jednego kliknięcia w apce InPost Mobile. Nie potrzeba wpisywać już kodów nadania ani numeru telefonu. Appkomat InPost to jeszcze bardziej zielone i eko friendly urządzenie!

Wybierając Appkomat oszczędzimy energię elektryczną i dołączymy do społeczności Ekolubnych. Brak dużego ekranu i mniejsza liczba komponentów z jakich jest zbudowany, pozwala znacznie zmniejszyć zużycie prądu podczas eksploatacji.

Appkomat jest w pełni autonomiczny i całkowicie obsługiwany przez aplikację mobilną. Dodatkowo, część z maszyn będzie w przyszłości wyposażona w panele fotowoltaiczne oraz czujniki, które umożliwią sprawdzenie stanu powietrza w okolicy. Pierwsze Appkomaty InPost staną w Warszawie i Krakowie, a kolejne będziemy sukcesywnie instalować w innych polskich miastach.

Korzystanie z nowej maszyny jest niezwykle proste i intuicyjne – dla każdego! Krótki opis, jak z nich korzystać, znajdziecie pod czytnikiem kodów na Appkomacie oraz na stronie internetowej usługi.

Aby korzystać z Appkomatu InPost wystarczy zainstalować aplikację InPost Mobile, którą pobierzesz z oficjalnych sklepów: Google Play, App Store:

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: InPost