Xiaomi Mi Band 7 Pro – ni to smartwatch ni opaska?

Firma Xiaomi oficjalnie zaprezentowała Xiaomi Mi Band 7 Pro, który wyglądem przypomina w pełni funkcjonalny smartwatch.

Xiaomi Mi Band 7 Pro

Szczegóły dotyczące międzynarodowej dostępności Xiaomi Mi Band 7 Pro jeszcze nie są dostępne. Xiaomi to ugruntowana marka na rynku urządzeń do noszenia (wearables), szczególnie w Azji i Europie, a modele takie jak Mi Band 6 imponują nam niewiarygodnie niskimi cenami i solidnymi zestawami funkcji. Słyszeliśmy pogłoski o Mi Band 7 Pro od co najmniej maja tego roku, ostatnio pojawił się teaser szczegółowo opisujący jego rychłe przybycie. Teraz zgodnie z harmonogramem Xiaomi zaprezentowało swój najnowszy produkt do noszenia, wraz z nowym Xiaomi 12S Ultra z bardzo rozreklamowanym aparatem Leica.

Mi Band 7 Pro ma pewne podobieństwo do Redmi Smart Band Pro, ale ma większy, zawsze włączony ekranem AMOLED o przekątnej 1,64 cala (326 PPI) w porównaniu z wyświetlaczem o przekątnej 1,47 cala. Jest tu również wysokiej jakości metalowy korpus, a połączenie tego i dużego ekranu z pewnością sprawia, że ​​wygląda prawie jak w pełni funkcjonalny smartwatch.

Oczekuje się, że nowe urządzenie do noszenia dzieli część funkcji z mniejszym Mi Band 7, w tym możliwość monitorowania/śledzenia tlenu we krwi, snu, tętna itp. (za pośrednictwem XDA). Xiaomi twierdzi, że Mi Band 7 Pro oferuje ponad 180 tarcz zegarka po wyjęciu z pudełka i może śledzić aż 117 trybów sportowych, obejmujących zajęcia na świeżym powietrzu i w pomieszczeniach. Według pogłosek posiada wbudowany GPS, a wodoodporność 5ATM oznacza, że ​​może również przetrwać podczas pływania, pod warunkiem, że nie zanurzysz się głębiej niż na 50 metrów pod wodę.

Mi Band 7 Pro podobno działa do 12 dni na jednym ładowaniu, dzięki baterii 235 mAh. Uwzględniono również obsługę NFC, umożliwiając płatności zbliżeniowe, jeśli są obsługiwane. Funkcje, takie jak sterowanie kamerą, inteligentne powiadomienia i wykrywanie zgubionego telefonu, uzupełniają zestaw funkcji tego urządzenia do noszenia.

Opasko-smarwatch Mi Band 7 Pro będzie miał na początek sześć silikonowych pasków w kolorach takich jak Vitality Orange, Resting White, Joy Live Pink, Meditation Green, Night Leap Black i Stretch Blue. Te zamienne paski będą sprzedawane za 39 CNY za sztukę, czyli nieco poniżej 6 USD, podczas gdy Xiaomi będzie również oferować opaski z limitowanej edycji w kolorze Monet Grey i Van Gogh Green, każdy w cenie 59 CNY (~ 9 USD) – według Android Authority.

Mi Band 7 Pro oficjalnie trafił dziś do sprzedaży w Chinach, z ceną zaledwie 399 CNY (około 271 zł). Biorąc pod uwagę połączenie sprzętu podobnego do smartwatcha i przystępnej ceny, Mi Band 7 Pro ma potencjał, aby dokonać pewnych podbojów na lukratywnym rynku trackerów fitness. Xiaomi musi jeszcze podać szczegółowe informacje na temat globalnej dostępności lub cen, ale spodziewamy się, że wkrótce pojawią się te informacje.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Xiaomi | Android Police | Mi