Mi Smart Band 6 wreszcie z NFC w Europie

Firma Xiaomi w końcu wprowadziła na rynek długo oczekiwaną opaskę sportową Mi Smart Band 6, która jest wyposażona w NFC także w wersji międzynarodowej.

Mi Smart Band 6 z NFC w Europie

Chiński producent elektroniki Xiaomi od dawna wyrobił sobie markę na rynku urządzeń do noszenia i jest w rzeczywistości wiodącą marką wearables na świecie według danych serwisu Canalys. Dzieje się tak po części dzięki doskonałym trackerom fitness Mi Smart Band, które zawsze były chwalone jako niedrogie, ale wydajne alternatywy dla urządzeń Fitbita i innych.

Ale jak dotąd Xiaomi nigdy nie wydało w większości międzynarodowych wersji swojego urządzenia do monitorowania kondycji wyposażonej w NFC. Dziś to się zmienia, ponieważ firma ogłosiła, że ​​wprowadza do Europy Mi Smart Band 6 z NFC.

W przeciwieństwie do wersji chińskiej, która opiera się na partnerstwie z Alipay, oficjalny wariant europejski jest możliwy dzięki współpracy z firmą MasterCard. Jeszcze nie wiemy, jak dokładnie będą przetwarzane płatności i czy istnieją jakieś ograniczenia zgodności dla banków i innych wydawców kart, ale nadal to dobra nowina, że Xiaomi w końcu udostępnia wersję NFC swojej opaski fitness znacznie większej liczbie klientów. Do tej pory ten „luksus” był ograniczony tylko do chińskich odbiorców, choć na przykład wersja Mi Band 4 NFC trafiła do Rosji.

Wersja NFC Mi Band 6 zawiera również mikrofon, a w Europie Xiaomi użyje go do integracji z Amazon Alexa.

Cena Mi Smart Band 6 z NFC zaczyna się od 54,90 € (ok. 250 zł).

źródło: Xiaomi