To może być pierwsza strona w Material You

„Bundled Notes” oferują teraz ręczne motywy Material You w sieci – to może być pierwsza strona w tym stylu i nie pochodzi ona od Google’a!

Strona „Bundled Notes” z Material You

Popularna aplikacja do robienia notatek „Bundled Notes”, to dopracowana wizualnie pozycja, która szybko przyjmuje nowe paradygmaty projektowania. Była to jedna z pierwszych aplikacji innych firm, które uzyskały wsparcie Material You na Androida, a teraz może być pierwszą usługą, która wprowadza motywy Material You do sieci – i robi to nawet przed Google’em. Jak ogłoszono na Twitterze, aplikację internetową można teraz dostosować do własnych upodobań za pomocą selektora kolorów, stosując motywy typu Material You do całej witryny.

Oczywiście atrakcyjność dynamicznego motywu Material You zwykle polega na jego praktycznym podejściu, które nie wymaga niczego poza ustawieniem tapety, ale ponieważ Twoja przeglądarka (obecnie) nie wie, która tapeta została ustawiona, to jest to druga najlepsza rzecz, jaką możemy obecnie uzyskać.

Domyślnie aplikacja internetowa „Bundled Notes” ma teraz monochromatyczny, szary i biały wygląd. Dzięki nowemu ustawieniu motywu i czcionek u góry aplikacji możesz zmienić projekt tak, aby przypominał motyw mobilny lub na komputery stacjonarne. Przełączniki pozwalają wyświetlić standardowy selektor kolorów, a także wybrać preferencje dotyczące czcionki oraz ciemnych i jasnych motywów.

Chociaż musisz się zarejestrować i zasubskrybować, aby korzystać z aplikacji internetowej (wszystko odbywa się za pośrednictwem aplikacji na Androida), możesz wypróbować silnik motywów bez podawania swoich danych. Wystarczy odwiedzić witrynę Bundled Notes i kliknąć ikonę próbnika kolorów, aby przeglądać witrynę w różnych kolorach. Ponieważ aplikacja internetowa jest responsywna i dostosowuje się do rozmiaru ekranu, możesz również wypróbować ją na swoim telefonie.

Poza ulepszeniami interfejsu Material You, nie zmieniło się zbyt wiele przez tę aktualizację, oprócz ulepszeń w samym kodzie. Jednak większe ulepszenia mają pojawić sie nieco później.

Chociaż Google nie obsługuje motywów Material You opartych na tapetach w internecie, jest w trakcie aktualizowania swoich aplikacji internetowych o inne elementy Material You, takie jak przyciski, formularze i kształty. Obecnie wprowadza niewielkie zmiany w nowym interfejsie Gmaila w internecie z drobnymi udoskonaleniami, a wszystko to bez możliwości wybrania jeszcze dowolnego koloru jako preferowanego schematu (bez względu na istniejące od dawna motywy, które można skonfigurować w ustawieniach Gmaila, których nie można modyfikować na zbyt wiele sposobów).

Narzędzie dostosowania wyglądu strony „Bundled Notes” w Material Design
Narzędzie dostosowania wyglądu strony „Bundled Notes” w Material Design

Material You wnosi powiew świeżego powietrza do Androida, przynajmniej gdy patrzymy tylko na aplikacje Google’a i niektórych zewnętrznych programistów, którzy już byli wystarczająco chętni, aby go zaimplementować. Nowy dynamiczny język projektowania Google’a ze zindywidualizowanymi motywami nie przeszedł jeszcze na żadną inną platformę, nawet jeśli Google ciężko pracuje nad wprowadzeniem go na Chromebooki. Wkrótce możemy uzyskać więcej praktycznych wersji tego rodzaju motywów aplikacji internetowych.

Aplikację mobilną „Bundled Notes – Lists, To-do” pobierzesz na urządzenia z systemem Android:

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Android Police