Pakiet z okazji 50-lecia Atari z ponad 90 grami!

Już w te wakacji pojawi się pakiet z ponad 90 tytułami gier na 6 różnych platform, które zostaną wydane z okazji 50. rocznicy istnienia Atari.

Atari 50: The Anniversary Celebration

Firma Atari świętuje swoje 50. urodziny z kolekcją ponad 90 grywalnych gier na sześć platform i generacji. Atari 50: The Anniversary Celebration zawiera kilka gier, które pierwotnie pojawiły się na takich urządzenia jak Atari 2600, 5200, 7800, 8-bitowych komputerach Atari, Lynx, Jaguar i automatach. To pierwszy raz, kiedy gry z Jaguara i Lynxa będą dostępne na nowoczesnych platformach.

Może Cię zainteresować także: Przenośna „retro” konsola i joystick od Atari z wbudowanymi 50 grami

Pełna lista gier nie jest jeszcze dostępna, chociaż Atari twierdzi, że niektóre z nich nie były dostępne „od wieków”.

Pakiet to znacznie więcej niż zwykły asortyment gier. Oprócz oryginalnych tytułów będzie zawierać pięć interaktywnych osi czasu wypełnionych archiwalnymi zdjęciami, treściami zza kulis i ponad 60 minutami ekskluzywnych wywiadów do odkrycia. Digital Eclipse, twórca projektu, stworzył także sześć nowych gier, które „odwiedzają, łączą i na nowo przedstawiają Atari Classics”.

Nowe tytuły, które pojawią się w jubileuszowym pakiecie to:

  • Swordquest: AirWorld – tak, dobrze przeczytałeś: po prawie 40 latach oczekiwania zespół Digital Eclipse stworzył czwartą i ostatnią część legendarnej serii Swordquest, inspirowaną koncepcjami oryginalnego twórcy Swordquest, Toda Frye’a. Kto jako pierwszy rozwiąże jego zagadki – i w końcu ukończy zadanie?
  • Haunted Houses – oryginalna gra „survival horror” na Atari 2600 doczekała się nowoczesnej, trójwymiarowej kontynuacji opartej na wokseli, zawierającej więcej domów, bardziej upiornych sytuacji i więcej urn.
  • VCTR-SCTR – ta mieszanka celebrująca erę wektorów gier łączy w sobie rozgrywkę z Asteroids, Tempest i innych klasycznych klasycznych gier wektorowych w jednym, ciągłym wyzwaniu.
  • Neo Breakout – niesamowita i wciągająca konkurencja dla dwóch graczy, która łączy najlepsze cechy Breakout i Pong z nowoczesnym stylem graficznym.
  • Quadratank – pierwszy nowy wpis w klasycznej serii czołgów od 1978 roku łączy elementy z oryginalnych gier z zabawą dla czterech graczy w trybie drużynowym lub każdy na każdego.
  • Yars’ Revenge Reimagined – arcydzieło Howarda Scotta Warshawa dla Atari 2600 zyskuje zupełnie nowy wygląd – i w każdej chwili możesz przełączać się między oryginalną i nowoczesną grafiką! Zaprojektowany przez szefa studia Digital Eclipse, Mike’a Mikę, który w 1999 roku stworzył wersję Game Boy Color Yars’ Revenge.

Atari 50: The Anniversary Celebration pojawi się na większości nowoczesnych platform, w tym PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Nintendo Switch, Atari VCS, Steam i Epic Games Store w czwartym kwartale 2022 roku.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Atari | Techspot