Dziwna strona fotografii z Creative Photo 2022

Sprawdź nagrodzone prace w konkursie Creative Photo 2022 – niektóre fotografie są bardzo wyrafinowane i osobliwe.

Creative Photo Awards 2022 – „The False Illusion”
Zdjęcie roku Creative Photo Awards 2022: „The False Illusion”. Montijo, Portugalia | Andre Boto

Wyjątkowe Siena Creative Photo Awards różnią się nieco od nagród przyznawany podczas przeciętnego konkursu fotograficznego. Ten konkurs, nawiązujący do wszelkiego rodzaju technik postprodukcyjnych i cyfrowych manipulacji, ma na celu na nowo zdefiniować sztukę fotografii, a tegoroczni zwycięzcy są wyzywająco dziwni i wspaniali zarazem. Creative Photo Awards to niszowy konkurs fotograficzny organizowany pod patronatem Siena International Photo Awards. W przeciwieństwie do innych konkursów fotograficznych, które często stronią od majsterkowania w Photoshopie, Creative Photo Awards zaprasza do pewnego rodzaju maksymalistycznej wrażliwości, nie ustalając żadnych reguł dotyczących tego, ile pracy postprodukcyjnej można wykonać na obrazie.

Może Ci się spodobać również: Najlepsze zdjęcia panoramiczne konkursu The Pano Awards 2021

„Liczy się Twoja wyjątkowa wizja i umiejętność przełożenia tej wizji na wyjątkową i oryginalną pracę” – czytamy na stronie internetowej konkursu. „Pokaż nam, jak popychasz medium fotograficzne, eksperymentując z różnymi technikami lub kreatywnymi podejściami, aby urzeczywistniać swoje pomysły”.

Konkurs obejmuje aż 17 kategorii i zawiera każdą możliwą tematykę, od konwencjonalnych (zwierzęta, krajobrazy, architektura) po niezwykłe (martwa natura, moda, wesela, jedzenie).

Tegoroczną nagrodę za Zdjęcie Roku otrzymał Andre Boto, niezależny fotograf z Portugalii. Jego zwycięska praca, zatytułowana The False Illusion, przedstawia sposoby, w jakie gigantyczne korporacje odwracają uwagę od zanieczyszczeń powodowanych przez produkcję na dużą skalę.

Inne ciekawe fotografie to surrealistyczne ujęcie poklatkowe narciarzy zjeżdżających nocą z góry na Islandii, otwieracz do butelek wina zamieniony w baletnicę i, oczywiście, ujęcie strusia na rolkach wyprzedzającego sforę psów.

Przejrzyj całą galerię (wszystkie prace we wszystkich kategoriach) i zobacz więcej tegorocznych spektakularnych ujęć na stronie z tegoroczną galerią Creative Photo Awards 2022.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Siena Awards | New Atlas