„D.B. Cooper: Nieuchwytny porywacz” pojawi się 13 lipca w serwisie Netflix

W 1971 roku pewien skoczek spadochronowy wyskakuje z samolotu z torbą pełną skradzionej gotówki i znika. Dziesiątki lat później jego tożsamość wciąż pozostaje zagadką.

D.B. Cooper: Nieuchwytny porywacz (Netflix 2022)

Serwis Netflix udostępnił pierwszy zwiastun dokumentalnego serialu kryminalnego zatytułowanego D.B. Cooper: Nieuchwytny porywacz (tyt. oryg. D.B. Cooper: Where Are You?!), czy po 50 latach poznamy kulisy kontrowersyjnej teorii spiskowej? „Ta sprawa zmusza cię do zakwestionowania własnego zdrowia psychicznego” – mówi jeden z komentatorów w zwiastunie. Nowy serial Netflixa opowiada o niesławny tajemniczym człowieku D.B. Cooperze oraz historii stojącej za jego rzekomym zniknięciem w 1971 roku.

Zobacz także: „Tajemnice Marilyn Monroe” na Netfliksie od 27 kwietnia

D.B. Cooper zażądał 200.000 dolarów i czterech spadochronów po uprowadzeniu lotu z Portland w stanie Oregon w środku nocy. Następnie wyskoczył z samolotu i nigdy więcej go nie widziano (ani nie złapano). Cooper stał się swego rodzaju folklorystycznym antybohaterem ze swoją „badassową” osobowością, która uczyniła go „rodzajem boga”.

Nazywany „indywidualistycznym antybohaterem”, Cooper był w centrum wielu teorii spiskowych, a FBI twierdzi, że teraz „obywatelscy detektywi” mogli odkryć to, co naprawdę przydarzyło się Cooperowi. Sprawa FBI została oficjalnie zamknięta w 2016 roku.

Cooperem interesowano się od dziesięcioleci, a HBO Max wypuścił film dokumentalny The Mystery of D.B. Cooper w 2020 roku w reżyserii Johna Dowera. Postać Coopera pojawiła się wśród teorii fanów serialu Mad Men, którzy twierdzili, że Don Draper (Jon Hamm) był w rzeczywistości Cooperem.

Obejrzyj oficjalny zwiastun serialu D.B. Cooper: Nieuchwytny porywacz:

Serial o jednej z wielu ikon lat 70. – D.B. Cooperze zadebiutuje w serwisie Netflix 13 lipca 2022 roku.

Portrety pamięciowe D.B. Coopera
Portrety pamięciowe D.B. Coopera

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Netflix | IndieWire