Moderacja na Discord z automatycznym filtrowaniem treści

W aplikacji Discord dodano narzędzie AutoMod dla moderatorów, które umożliwiaja automatyczne filtrowanie treści – i już o kilka kliknięć mniej dla moderatorów.

Funkcja AutoMod w aplikacji Doscord

Wraz ze wzrostem popularności Discorda, niektóre społeczności stają się zbyt duże, aby ręcznie je moderować, a platforma staje się coraz bardziej atrakcyjnym celem cyberataków. Nowa funkcja udostępniona w tym tygodniu pomaga moderatorom rozwiązać rosnące problemy z moderacją dzięki automatycznemu filtrowaniu słów kluczowych. Discord opisuje swoją najnowszą funkcję o nazwie AutoMod jako narzędzie, które pomaga moderatorom monitorować zawartość, gdy jest zbyt duży ruch na serwerze i samodzielne monitorowanie jest uciążliwe podczas filtrowania określonych słów i fraz. AutoMod będzie uzupełnieniem ludzkich zespołów moderatorów i botów, ale nie będzie ich zastępował.

Domyślnie funkcja AutoMod porównuje tekst z jedną z wielu wstępnie ustawionych list słów kluczowych na Discordzie i blokuje wiadomości zawierające zwykłe nieodpowiednie treści, takie jak obelgi lub materiały NSFW. Discord z czasem zaktualizuje te listy, ale na razie nie opublikuje ich zawartości, więc użytkownicy nie będą mogli im przeciwdziałać.

Moderatorzy mogą również powiedzieć AutoModowi, aby wychwycił niestandardowe słowa kluczowe i określił, co stanie się z obraźliwymi wiadomościami. Oprócz blokowania wiadomości i limitowania czasu użytkowników, funkcja ta może również po prostu dostarczać automatyczne ostrzeżenia lub porady dotyczące poprawnej pisowni słowa kluczowego. Na razie na serwerach innych niż angielski trzeba ustawić listy niestandardowe, ponieważ domyślne słowa kluczowe są tylko w języku angielskim.

Użytkownicy nieuchronnie będą próbować ominąć filtry słów poprzez alternatywną pisownię. Funkcja Wildcards w AutoMod próbuje temu zapobiec, pozwalając moderatorom skanować w poszukiwaniu słów kluczowych w innych słowach. Poradzi sobie również ze słowami pisanymi cyframi lub innymi znakami specjalnymi.

Moderatorzy mogą skonfigurować AutoMod przechodząc do SettingsContent Moderation (UstawieniaModeracja treści), gdzie znajdą gotowe listy słów kluczowych i niestandardowe ustawienia słów kluczowych. Aby aktywować alerty AutoMod, moderatorzy muszą skierować ich na kanał, najlepiej taki, do którego mają dostęp tylko administratorzy i moderatorzy.

Przykład filtrowania przez AutoMod na Discordzie
Przykład filtrowania przez AutoMod na Discordzie

Pobierz aplikację mobilną „Discord – Miejsce do rozmów” ze sklepu App Store i Google Play:

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Discord | TechSpot