DALL·E 2 generuje obrazy na podstawie tekstu z 4 razy lepsza rozdzielczością

DALL·E 2 to nowy system sztucznej inteligencji, który może tworzyć realistyczne obrazy i grafikę na podstawie opisu w języku naturalnym.

DALL·E 2 od OpenAI

W styczniu 2021 OpenAI uruchomiło publicznie projekt DALL·E. Rok później najnowszy system DALL·E 2 (znany także jako Dall-E 2), generuje bardziej realistyczne i dokładne obrazy o 4✕ większej rozdzielczości. DALL·E 2 od OpenAI zyskał wystarczającą uwagę globalnych użytkowników internetu dzięki uroczym obrazom. Nowy generator tekstu na obraz zaczął wykorzystywać sztuczną inteligencję i model dyfuzji do tworzenia niewyobrażalnych obrazów na podstawie wpisanego tekstu. Dall-E 2 jest zdeterminowany, aby przekształcić twórczą treść za pomocą surrealistycznych obrazów wraz z implikacjami dla praw autorskich i własności intelektualnej.

Przeczytaj także: Czy sztuczna inteligencja zastąpi pisarzy i muzyków?

Główną informacją, która zaszokowała cały światowy rynek technologiczny, jest to, że OpenAI DALL·E 2 wymyślił własny tajny kod i język w modelu dyfuzji sztucznej inteligencji. Potrafi mówić o przedmiotach tym tajnym językiem. Czy może wtedy komunikować się z kosmitami? Niektórzy twierdzą, że gdyby odwiedzili nas obcy, będziemy mogli komunikując się z nimi za pośrednictwem nowo stworzonego tajnego języka Dall-E 2.

DALL·E 2 to projekt badawczy, który obecnie nie jest udostępniany przez API. W ramach wysiłków na rzecz odpowiedzialnego rozwijania i wdrażania sztucznej inteligencji, twórcy badają ograniczenia i możliwości DALL·E z wybraną grupą użytkowników.

Opracowane przez twórców środki bezpieczeństwa obejmują:

  • Zapobieganie szkodliwym treściom – ograniczono zdolność DALL·E 2 do generowania obrazów zawierających elementy przemocy, nienawiści lub obrazów dla dorosłych. Usuwając najbardziej wyraźne treści z danych treningowych, zminimalizowano ekspozycję DALL·E 2 na te koncepcje. Zastosowano również zaawansowane techniki, aby zapobiec fotorealistycznemu generowaniu twarzy prawdziwych osób, w tym osób publicznych.
  • Ograniczanie nadużyć – polityka treści nie zezwala użytkownikom na generowanie treści zawierających przemoc, treści dla dorosłych lub treści politycznych. Nie wygenerujemy obrazów, jeśli filtry AI wykryją monity tekstowe i przesłane obrazy, które mogą naruszać te zasady. Istnieją również zautomatyzowane i ludzkie systemy monitorowania, które chronią przed nadużyciami.
  • Wdrażanie etapowe oparte na nauce – twórcy współpracują z zewnętrznymi ekspertami i udostępniają wersję DALL·E 2 ograniczonej liczbie zaufanych użytkowników, którzy pomogą poznać możliwości i ograniczenia tej technologii. W planach jest możliwość wysłania zaproszeń większej liczbie osób do wersji rozwojowej, gdy system będzie wielokrotnie ulepszany.

Dall-E 2 i jego tajny język w 2022 r.

Niedawno DALL·E 2 twierdziło że model dyfuzji OpenAI stworzył własne tajne kody dla różnych rodzajów obiektów. Jednym z kluczowych przykładów tego modelu sztucznej inteligencji są ptaki znane jako Apoploe vesrreaitais, czy robaki o nazwie Contarra ccetnxniams luryca tanniounons.

Jeśli ktoś chce poprosić Dall-E 2, aby opublikował zdjęcie ptaków jedzących robaki, model dyfuzji sztucznej inteligencji z możliwością generatora tekstu na obraz przyjmie to żądanie jako Apoploe vesrreaitais jedzący Contarra ccetnxniams luryca tanniounons. Urocze,, pomimo, że takie gatunki nie istnieją w rzeczywistym świecie – ale w świecie AI już tak.

Sekretnym określeniem warzyw jest z kolei Vicootes, a morskie stworzenia, które mogą jeść wieloryby, znane są jako Wach zod rea. Dall-E 2 może tworzyć obrazy ryb po wpisaniu Placoactin knunfidg.

OpenAI Dall-E 2 używa pewnego rodzaju słów łacińskich zamiast angielskiego z szeroką gamą danych zbieranych w czasie rzeczywistym z internetu. Dane te mogą obejmować zbiór słów innych niż angielskie w dużych modelach dyfuzji sztucznej inteligencji języka naturalnego. Ten generator tekstu na obraz wykorzystuje podejście znane jako kodowanie bajtów. To kodowanie pary bajtów może być jednym z kluczowych czynników dla lepszego zrozumienia tajnego języka modelu sztucznej inteligencji OpenAI.

Tymczasem, jeśli ktoś usunie jakąkolwiek indywidualną postać z tego tajnego języka, Dall-E 2 nie może wygenerować właściwego obrazu. Spowoduje to uszkodzenie wygenerowanych obrazów w określony sposób. Pokazuje to, że nie jest konieczne łączenie słów w celu wygenerowania spójnych złożonych obrazów w tajnym języku.

Grupa naukowców twierdzi, że tajny język tego generatora tekstu na obraz jest przykładem wrogiego ataku na system uczenia maszynowego, aby sztuczna inteligencja nie była zbyt przebiegła. Spekulowano, że sztuczna inteligencja może interpretować tajny język w niezamierzony sposób, a także skutecznie interpretować znaczące słowa w niezamierzony sposób. Ten rodzaj ataku jest bardzo ryzykowny ze względów bezpieczeństwa — użytkownicy mogą wykorzystywać obraźliwe treści za pomocą tego tajnego języka w Dall-E 2.

Nagłe pojawienie się tajnego języka z OpenAI Dall-E 2 rodzi poważne obawy związane z niezawodnością, interpretowalnością systemów głębokiego uczenia i wieloma innymi apektami. W świecie technologii pojawiła się też ciekawa spekulacja, że ten model dyfuzji sztucznej inteligencji może komunikować się z kosmitami – tak, za pomocą tego bełkotu.

Więcej o DALLE 2 przeczytasz na oficjalnej stronie projektu: openai.com/dall-e-2.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: OpenAI | Analytics Insider