„LGBT. Historia pewnej batalii” od Planete+

Z okazji Miesiąca Dumy serwisy Canal+ i Player TVN przygotowały kolekcję Pride, w ramach której można obejrzeć ciekawy dokument o historii LGBT.

LGBT. Historia pewnej batalii - film dokumentalny (Planete+)

Autorzy dokumentu „LGBT. Historia pewnej batalii” wykorzystali bogate materiały archiwalne, by opowiedzieć historię walki społeczności LGBT z dyskryminacją i wykluczeniem. Począwszy od brutalnych represji w latach 60. XX wieku, poprzez rewolucję seksualną lat 70. i koszmar AIDS, po legalizację małżeństw tej samej płci. W filmie wydarzenia te wspominają ich uczestnicy, mieszkańcy Nowego Jorku, Paryża, San Francisco i Amsterdamu.

Widzowie dzięki archiwaliom odbędą podróż w przeszłość, by poznać historię społeczności LGBT, która podjęła walkę o równouprawnienie. Uczestnicy historycznych już zdarzeń na całym świecie wracają pamięcią do tych burzliwych lat i dzielą się swoimi wspomnieniami.

W filmie wykorzystano także historyczne nagrania i materiały z rozmaitych wydarzeń, które były kluczowe dla społeczności LGBT. W jednym z wątków poruszono także historię powstania tęczowej flagi, która stała się symbolem mniejszości seksualnych i różnorodności na całym świecie.

Film „LGBT. Historia pewnej batalii” trwa 56 minut i emitowany jest w czerwcu na kanale Planet+ (niedziele i piętki), można go obejrzeć także w serwisach streamingowych Canal+ Online oraz Player.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: CANAL+ online