Ricoh WG-80 rozświetla podwodne zdjęcia

Wytrzymały i kompakt aparat WG-80 jest wyposażony w pierścień świetlny z sześcioma diodami LED, który oświetla podwodne sceny, rozjaśniając ekstremalne zbliżenia.

Kompaktowy aparat Ricoh WG-80

Chociaż obecnie wiele smartfonów może przetrwać zanurzenie w napoju, robienie zdjęć lub nagrywanie filmów głęboko pod wodą może być nie lada wyzwaniem. Specjalny futerał może pomóc, ale nadal możesz mieć trudności z dorównaniem podwodnym możliwościom wytrzymałego aparatu, takiego jak nowy kompaktowy Ricoh WG-80. Najnowsza z długiej linii wytrzymałych kamer firmy Ricoh, WG-80 została zaprojektowana z myślą o przygodach na świeżym powietrzu, tworzeniu treści pod wodą i rygorze pracy w miejscu pracy przemysłowej.

Przeczytaj również: LUMIX GH6 to kompaktowy aparat bezlusterkowy nowej generacji

Hermetyczny korpus jest wodoodporny do głębokości 14 m (46 stóp) przez maksymalnie dwie godziny, a ponieważ światło przemieszcza się pod wodą w inny sposób, WG-80 kompensuje utratę kontrastu, jednocześnie wzmacniając zwykle słabe odcienie czerwieni, zapewniając żywsze zdjęcia i filmy.

Kompakt jest również pyłoszczelny zgodnie ze standardami IPX6, może wytrzymać upadek na ziemię z wysokości 5 stóp (1,6 m), jest odporny na zgniatanie do 100 kgf i może pracować w temperaturach tak niskich, jak 14 °F (-10 °C).

Wewnątrz urządzenia znajduje się podświetlany przetwornik CMOS 1/2,3 cala 16 MP z technologią przetwarzania obrazu w superrozdzielczości, która zapewnia „ostre, wyraźne obrazy o wysokiej rozdzielczości”. Ricoh WG-80 oferuje czułość ISO do 6400 i może nagrywać wideo Full HD z szybkością 30 klatek na sekundę w formacie H.264. Posiada wbudowany port micro-HDMI umożliwiający jednoczesne przesyłanie obrazu do zewnętrznego monitora.

Obiektyw z 5-krotnym zoomem optycznym ma ekwiwalent ogniskowej pełnoklatkowej od 28 mm do 140 mm, chociaż donoszono, że funkcja inteligentnego zoomu cyfrowo rozszerza ten zakres zoomu do 36✕ bez pogorszenia jakości obrazu.

Ricoh WG-80 - wygląd aparatu z każdej strony
Ricoh WG-80 – wygląd aparatu z każdej strony

Elektroniczna stabilizacja obrazu jest potrójna, składająca się z funkcji redukcji drgań Pixel Track, która „skutecznie kompensuje drgania aparatu poprzez cyfrową obróbkę obrazów, na które ma to wpływ”. Tryb Digital SR automatycznie zwiększa światłoczułość do maksimum, dzięki czemu stosowane są dłuższe czasy otwarcia migawki w celu zminimalizowania efektów drgań aparatu. Z kolei tryb Movie SR kompensuje niedopasowane obrazy za pomocą „wyjątkowego oprogramowania do tworzenia pięknych, pozbawionych rozmyć klipów filmowych”.

Ricoh WG-80 dostępny w kolorze czarnym lub czarno-pomarańczowym. Z przodu znajduje się zintegrowany pierścień świetlny składający się z sześciu diod LED z pięcioma regulowanymi poziomami intensywności do robienia zdjęć makro, oświetlania podwodnych scen, a nawet sprawiania, że ​​selfie lśnią. Z tyłu znajduje się 2,7-calowy monitor LCD z regulowaną jasnością.

Dwa warianty kolorystyczne aparatu Ricoh WG-80 (pomarańczowo-czarny i czarny)
Pomarańczowo-czarny i czarny Ricoh WG-80

Wytrzymały kompakt WG-80 trafi do sprzedaży w przyszłym miesiącu w sugerowanej cenie detalicznej 329,95 USD (ok.1450 zł).

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: strona produktu Ricoh WG-80 | New Atlas