Nowe wydanie kontrowersyjnej książki Dänikena

„Bogowie nigdy nas nie opuścili” to kontynuacja światowego bestsellera „Wspomnienia z przyszłości”, w której Erich von Däniken podważa to czego nauczyliśmy się na lekcjach historii.

Okładki nowych wydań książek: „Wspomnienia z przyszłości” i „Bogowie nigdy nas nie opuścili”
Okładki nowych wydań książek: „Wspomnienia z przyszłości” i „Bogowie nigdy nas nie opuści | fot. Amber

Nakładem wydawnictwa Amber ukazało się nowe wydanie książki Bogowie nigdy nas nie opuścili Ericha von Dänikena – najsłynniejszego kontrowersyjnego badacza historii ludzkości i najwybitniejszego przedstawiciela paleoastronautyki. Jest najczęściej czytanym autorem literatury faktu na świecie. Choć jego hipotezy dotyczące starożytności i prehistorii są odrzucane przez naukowców, to jego książki przetłumaczono na 32 języki i wydano w 70 milionach egzemplarzy. Nie są to książki naukowe, ale sprzedały się dziesiątkach milionów egzemplarzy na całym świecie.

Może Cię zainteresować także: Pentagon oficjalnie publikuje nagrania „UFO”?

Zwolennicy teorii starożytnych astronautów z pewnością doskonale znają jego dzieła. Środowisko naukowe potępia jego teorie, które według mnie warto znać bez względu na to czy są prawdziwe i czy są poparte jakimikolwiek dowodami. To świetna odskocznia od rzeczywistości, pozwalająca nam pomarzyć i świetnie się bawić.

Przed podejściem tytułu Bogowie nigdy nas nie opuścili warto zapoznać się z legendarnym bestsellerem Wspomnienia z przyszłości, w których autor po raz pierwszy postawił niewygodne pytania, na które nie potrafi odpowiedzieć tradycyjna archeologia: Kto i przy użyciu jakiej zaawansowanej technologii stworzył w zamierzchłej przeszłości monumentalne budowle, rzeźby i rysunki, które można znaleźć na wszystkich kontynentach? Jego odpowiedź podważyła dogmaty współczesnej nauki.

Przez następnych 50 lat badań Erich von Däniken szukał nowych dowodów i w kolejnych kilkudziesięciu książkach przedstawiał nowe świadectwa, że Ziemię od tysięcy lat odwiedzają „bogowie”. Ślady ich obecności w dzisiejszych czasach ujawnił właśnie w długo oczekiwanej kontynuacji – Bogowie nigdy nas nie opuścili.

W najnowszej książce wysunął szokującą tezę: technologie i religie dawnych kultur zostały podarowane ludziom przez starożytnych astronautów, którzy przybyli na Ziemię w załogowych statkach kosmicznych i zostali powitani jako bogowie. Czego właściwie chcieli od nas Obcy tysiące lat temu? I czego chcą teraz? I dlaczego tak wzbraniamy się przed uznaniem, że mogą tu być?

Däniken odpowiada na te pytania jak zwykle barwnie i pasjonująco. Wykorzystuje najnowsze osiągnięcia biotechnologii, astrofizyki, inżynierii, sztucznej inteligencji. Oddaje głos ludziom, którzy nawiązali kontakt z przybyszami z kosmosu. Dlaczego media nie informują o tych sensacyjnych odkryciach? Komu zależy na ukrywaniu prawdy? Jednak dzień spotkania zbliża się nieuchronnie. Rozszyfrowany przez dwóch szwajcarskich fizyków kod spoza Ziemi wskazuje konkretną datę…

Informacja o książce:

  • tytuł oryginału: Botschaften aus dem Jahr 2118
  • tytuł polski: Bogowie nigdy nas nie opuścili
  • autor: Erich von Däniken
  • tłumaczenie: Agnieszka Górna
  • liczba stron: 258, zdjęcia czarno-białe i kolorowe
  • rodzaj: oprawa miękka
  • format: 130✕205 mm
  • data wydania: 19 kwietnia 2022
  • wydawnictwo: Amber
  • EAN/ISBN: 9788324177196

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: informacja wydawcy