„Peridot” to nowa gra od twórców „Poémon Go”

Niantic, twórca Pokémon Go, ogłosił swoją kolejną grę pt. „Peridot” z rozszerzoną rzeczywistością – i po raz kolejny jest pełna uroczych stworzeń.

„Peridot” od Niantic

Gra o nazwie Peridot polega na opiece i hodowli magicznych stworzeń. Pomyśl o tym jak o skrzyżowaniu Pokémon Go z Tamagotchi, z wrzuconymi elementami świata rzeczywistego i AR. Oto podstawowe założenie, według Niantic: „Po tysiącach lat snu Perydoty budzą się w świecie znacznie innym niż ten, w którym kiedyś wędrowały, i będą potrzebować twojej pomocy, aby ochronić je przed wyginięciem”. Praktycznie rzecz biorąc, oznacza to, że będziesz opiekować się stworzeniami, szkoląc, karmiąc i bawiąc się z nimi, pomagając im rosnąć, zanim ostatecznie rozmnożą się kolejne.

Jednym z definiujących aspektów Peridot jest to, że każde stworzenie jest wyjątkowe. Wszystkie wyglądają inaczej — dzięki połączeniu ręcznie robionych zasobów i generacji proceduralnej — i mają różne cechy osobowości. Niantic mówi, że mają też własne DNA; wiąże się to z aspektem hodowlanym, który według dewelopera jest „wzorowany na sposób, w jaki DNA działa w prawdziwym życiu”. Istnieją różne archetypy stworzeń, takie jak jednorożec lub gepard, które można krzyżować podczas hodowli, aby stworzyć zupełnie nowe, urocze małe stworzenia.

I nie, pomimo tego, że Peridoty są unikalnymi zasobami cyfrowymi, nie są to NFT. Podobnie jak w poprzednich grach Niantic – w tym ostatnio wydanym Pikmin Bloom – duża część rozgrywki wymaga wyjścia do prawdziwego świata. Może to oznaczać poszukiwanie na wolności gniazd potrzebnych do rozmnażania lub zaspokojenie potrzeb Peridotu poprzez spacer lub znalezienie dla niego odpowiedniego pożywienia.

Należy również zauważyć, że pomimo fabuły o uratowaniu gatunku przed wyginięciem, w Peridot nie ma śmierci. Stworzenia nigdy nie umrą. Zamiast gracze są nagradzani za to, że częściej wracają i bawią się swoimi stworzeniami.

Podobnie AR wydaje się być dużym elementem gry – tak jak w Pokémon Go i podobnych grach, częścią doświadczenia jest oglądanie tych fantastycznych stworzeń w prawdziwym świecie. Peridot jest budowany na platformie Niantic Lightship, a twórca twierdzi, że wirtualne stworzenia w grze mogą „rozpoznawać różne powierzchnie świata rzeczywistego, takie jak brud, piasek, woda, trawa i liście” i odpowiednio na nie reagować.

Zrzuty ekranów ze stworkami z gry „Peridot” od Niantic
Zrzuty ekranów ze stworkami z gry „Peridot” od Niantic

Od przełomowego sukcesu Pokémon Go, Niantic skupił się głównie na innych licencjonowanych tytułach, takich jak Pikmin, Harry Potter i wkrótce Transformers. Peridot będzie pierwszym całkowicie oryginalnym tytułem dewelopera od czasu Ingress. I chociaż nowa gra nie ma konkretnej daty premiery, Niantic twierdzi, że w kwietniu pojawi się na „wybranych rynkach” zarówno w sklepie App Store, jak i Google Play.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Niantic | The Verge