5 nowych produkcji od Netflix i Dr. Seuss Enterprises

Netflix i Dr. Seuss Enterprises ożywią niezwykły świat dr. Seussa w 5 nowych serialach i programach animowanych.

Netflix i Dr. Seuss Enterprises ożywią niezwykły świat dr. Seussa

Netflix i Dr. Seuss Enterprises ogłosiły, że zamierzają ożywić niezwykły świat pełen kultowych bohaterów zrodzonych w wyobraźni dr. Seussa w pięciu nowych serialach i programach animowanych dla przedszkolaków. Inspiracją dla ich twórców będą takie cenione i uwielbiane opowieści amerykańskiego autora jak chociażby „Horton Hears a Who!”, „The Sneetches”, „One Fish, Two Fish, Red Fish, Blue Fish” czy „Wacky Wednesday”, zaś na ekranie widzowie będą mogli śledzić losy wielu uroczych postaci — na przykład łosia o naprawdę wielkim sercu.

Producentka wykonawcza Dustin Ferrer („Esme i Roy”, „Shimmer i Shine”, „Tygrysek Daniel i jego sąsiedzi”) będzie showrunnerką wszystkich pięciu produkcji, natomiast informacje o pozostałych showrunnerach zostaną ujawnione w najbliższych tygodniach.  Ten projekt stanowi kolejny etap współpracy między firmami Netflix i Dr. Seuss Enterprises, których partnerstwo zaowocowało już docenionym przez krytyków serialem animowanym z 2019 r. pt. „Kto zje zielone jajka sadzone?”. Wyczekiwana premiera drugiego sezonu tej kreskówki została zaplanowana na 8 kwietnia 2022 r.  

Nowy katalog produkcji na kanwie książek dr. Seussa ma w założeniu stanowić solidną bazę dla dalszego rozwoju firmy Netflix w obszarze treści przeznaczonych dla dzieci w wieku przedszkolnym. Dzięki tym zupełnie nowym serialom i programom będą one mogły nabyć podstawowe kompetencje, poznać bogactwo różnorodności oraz dowiedzieć się, że każdy zasługuje na szacunek.

Wszystkie te koncepcje zostaną zgrabnie wplecione w zabawną i wciągającą fabułę, a każda z produkcji będzie tryskać niezwykłym humorem oraz uwodzić niepowtarzalną estetyką i rytmicznym stylem tak charakterystycznym dla twórczości dr. Seussa. 

Swój dom w serwisie Netflix znalazło już mnóstwo ukochanych bohaterów z bajek. Z kolei postaci stworzone w wyobraźni  dr. Seussa od wielu lat fascynują kolejne pokolenia dzieci. Te uwielbiane przez nie historie od dawna zajmują ważne miejsce w rodzinnych bibliotekach, dlatego bardzo się cieszę, że  wkrótce dołączymy je w uwspółcześnionej formie do katalogu Netflix, dzięki czemu trafią one wprost do serc dzisiejszej publiczności — powiedziała Heather Tilert, dyrektor ds. treści dla dzieci w wieku przedszkolnym w firmie Netflix.

Zielone światło dostały już projekty inspirowane wymienionymi poniżej książkami.

 • One Fish, Two Fish, Red Fish, Blue Fish
  Ten serial opowiada o przygodach dwóch uroczych rybek różniących się od siebie pod każdym możliwym względem. Wspólnie uczestniczą one w wielu prześmiesznych sytuacjach, które są dla nich okazją do nauczenia przedszkolaków przeciwieństw.
  Format: serial; siedmiominutowe odcinki i dwuminutowe teledyski 
  Animacja: 2D
 • The Sneetches
  kwestia znaczka na pępku od zawsze była czymś, co dzieliło od siebie dwie gromady ptakokształtnych stworzeń. Ale za sprawą nieoczekiwanej więzi, która połączyła ze sobą dwoje młodych osobników obie grupy dowiadują się, że różnice nie są czymś złym, lecz mogą stanowić powód do dumy.
  Format: 45-minutowy program
  Animacja: 3D
 • Wacky Wednesday
  W mieście, w którym sprawy zazwyczaj toczą się zupełnie normalnym rytmem, każda środa przynosi całkowite szaleństwo. Na szczęście jednym z jego mieszkańców jest pewien dziesięciolatek, który wie, że humor pobudza kreatywność, i nie przestaje rozwiązywać szalonych problemów z wykorzystaniem równie szalonych rozwiązań.
  Format: serial; 11-minutowe odcinki
  Animacja: technika mieszana
 • Horton Hears a Who!
  W tym serialu Horton razem z dwojgiem najlepszych przyjaciół przemierza dżunglę i przeżywa fantastyczne przygody, spieszy z pomocą innym oraz dowiaduje się, jak walczyć o sprawiedliwość.
  Format: serial; 11-minutowe odcinki
  Animacja: 3D
 • Thidwick The Big-Hearted Moose
  Gdy gderliwy przywódca łosi postanawia zostać najszczęśliwszym zwierzęciem w stadzie, zwraca się o pomoc do pewnego słodziaka. Dla tych dwojga rozpoczyna się kosmiczna przygoda, w trakcie której okazuje się, że kluczem do szczęścia jest pogoda ducha i przyjazne podejście do innych.
  Format: 45-minutowy program
  Animacja: 3D

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Netflix