Opera otwiera adresy utworzone z emoji

Przeglądarka Opera we współpracy z Yat pozwala teraz na otwieranie adresów internetowych składających się tylko z emoji.

Adres URL z EMOJI (Yat) w przeglądarce Opera
Adres URL z Emoji (Yat) w przeglądarce Opera

W przeglądarce internetowej Opera będzie można wpisywać adresy składające się jedynie z ikon emoji zamiast nudnych adresów URL jakie znamy. Firma zapowiedziała we wpisie na swoim blogu, że „wprowadzi nowy poziom kreatywności do Internetu”. Otwieranie tego typu adresów jest możliwe dzięki partnerstwu z Yat – firmą, która sprzedaje adresy URL z ciągami emoji.

„Minęło 30 lat od publicznego udostępnienia sieci WWW, a w przestrzeni linków internetowych nie było zbyt wielu innowacji: ludzie nadal umieszczają domenę .com w swoich adresach URL” – powiedział Jorgen Arnesen, wiceprezes ds. urządzeń mobilnych w Operze.

Strony Yat to unikalne domeny generowane, gdy ktoś kupuje ciąg emoji (który nazywa się Yat). Właściciel Yat może utworzyć NFT swojego ciągu emoji, a firma planuje ostatecznie umożliwić użytkownikom łączenie Yat z płatnościami elektronicznymi. Według firmy muzycy są jednymi z pierwszych zwolenników Yatów.

Na przykład strona Yat piosenkarki Kesha to emoji Tęcza Rakieta Obcy (Kesha (y.at/🌈🚀👽), poprzedzony y.at, który przekierowuje do witryny internetowej Kesha’s World.

Współzałożyciel Yat, Naveen Jain, powiedział, że domeny emoji Yat pozwalają użytkownikom spersonalizować ich tożsamość internetową, potencjalnie dając twórcom, artystom i innym osobom większą widoczność w internecie. Firma wprowadziła strony Yat 1 lutego 2022 roku.

Dzięki integracji z Operą użytkownicy tej przeglądarki nie będą musieli wpisywać części y.at w adresie strony Yat, tak jak to trzeba robić w innych przeglądarkach internetowych — więc aby przejść do strony Kesha’s Yat w Operze, wystarczy wpisać emotikony: 🌈🚀👽.

Inne przykłady linków do stron Yat składających się z Emoji:

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Opera blogs | The Verge