„What if? 2” Munroe’a ukaże się 13 września

Randall Munroe z XKCD ogłasza „What If? 2” z bardziej naukowymi odpowiedziami na najbardziej absurdalne hipotetyczne pytania w życiu.

Okładka książki: What If? 2: Additional Serious Scientific Answers to Absurd Hypothetical Questions

Twórca XKCD – Randall Munroe – ogłosił swoją najnowszą książkę naukową: What If? 2: Additional Serious Scientific Answers to Absurd Hypothetical Questions (What if? 2 A co gdyby? 2 – Kolejne naukowe odpowiedzi na absurdalne i hipotetyczne pytania), w której zagłębia się w nowe, nieszablonowe pytania, na które próbuje odpowiedzieć za pomocą twardych faktów naukowych i badań.

What if? 2 utrzymana jest w tej samej konwencji co pierwsza część z 2014 roku (What if? A co gdyby? Naukowe odpowiedzi na absurdalne i hipotetyczne pytania) — która sama w sobie została zrodzona z bloga XKCD — w której Munroe analizował absurdalne pytania (na przykład, czy można zbudować plecak odrzutowy, który wystrzeliłby z karabinów maszynowych skierowanych w dół, lub czy jest wystarczająco dużo farby, aby pokryć całą powierzchnię ziemi) z rygorystyczną naukową dokładnością, której towarzyszą charakterystyczne komiksy Munroe’a.

Nowy tom będzie kontynuował, to co rozpoczął w pierwszej części, próbując odpowiedzieć na nowe pytania czytelników, takie jak przejechanie słupa ognia z Księżyca na Ziemię lub co by się stało, gdybyś spróbował zbudować budynek z miliardem pięter, lub czy problem globalnego ocieplenia można rozwiązać otwierając drzwi zamrażarki przez wszystkich mieszkańców Ziemi.

Munroe zrobił sobie przerwę między pierwszym a drugim wydaniem książki What If?, wydając w tym czasie How To. Jak? Absurdalnie naukowe rozwiązania codziennych problemów – w której próbował odpowiedzieć na bardziej przyziemne pytania (takie jak „jak naładować telefon” lub „jak wysłać paczkę”) w swoim autorskim, przesadnym naukowym stylu. Ale What If? 2 wygląda na powrót na jeszcze wyższe wyżyny absurdu, po raz kolejny odrzucając nawet pozory praktyczności.

Druga część bestsellera ukażą się 13 września 2022 roku (anglojęzyczny oryginał dostępny jest w przedsprzedaży w serwisie Amazon). Nie wiadomo jeszcze kiedy i nakładem którego wydawnictwa książka ukaże się w polskim tłumaczeniu.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: XKCD
Jeśli skorzystasz z naszego linku do zakupu produktu w sklepie Amazon, otrzymamy niewielką prowizję.