Bestseller Kelly i Zacha Weinersmithów „Jakoś wkrótce” już w marcu!

Bestsellerowa książka pod tytułem „Jakoś wkrótce. Dziesięć technologii niedalekiej przyszłości, które wszystko usprawnią i/lub zepsują” pojawi się w księgarniach 25 marca 2020 roku.

Jakoś wkrótce. Dziesięć technologii niedalekiej przyszłości, które wszystko usprawnią i/lub zepsują
Jakoś wkrótce. Dziesięć technologii niedalekiej przyszłości, które wszystko usprawnią i/lub zepsują (Zach Weinersmith, Kelly Weinersmith)

Bestseller Kelly i Zacha Weinersmithów zatytułowany Jakoś wkrótce. Dziesięć technologii niedalekiej przyszłości, które wszystko usprawnią i/lub zepsują (tyt. oryg. Soonish: Ten Emerging Technologies That’ll Improve and/or Ruin Everything) w znakomitym przekładzie Jakuba Radzimińskiego to świetna, dowcipna, zaskakująca i niesamowicie poszerzająca horyzonty książka, od której nie będziecie się mogli oderwać! No chyba, że będziecie chcieli sprawdzić w internecie jak wyglada i jak się zachowuje programowalna materia — oraz mnóstwo innych niesamowitych rzeczy.

Przezabawnie ilustrowany przewodnik po technologiach przyszłości, w którym przeczytacie między innymi o tym, jak po taniości wystrzelić statek w głęboki kosmos oraz jak wydrukować sobie w 3D jakiś narząd.

W tej błyskotliwej i pełnej humoru książce uznany rysownik komiksowy Zach Weinersmith wraz z Kelly Weinersmith, czynnym naukowcem i badaczem, opowiadają, co czeka nas w najbliższej przyszłości – od robotycznych rojów po tostery zasilane fuzją jądrową. Wnioski z ich badań i rozmowy z czołowymi naukowcami umożliwiły Weinersmithom udzielenie odpowiedzi na pytanie, dlaczego potrzebujemy takich technologii, jak będą one działały i co stoi im na przeszkodzie.

Nowe technologie bardzo rzadko – praktycznie nigdy – nie są dziełem wyobcowanych geniuszy, którym zaświtał w głowie jakiś ciekawy pomysł. Większość technologii przyszłości bazuje na rozwoju mniej zaawansowanych technologii pośrednich, a wiele przełomowych kroków może w chwili odkrycia wydawać się mało znaczących. Droga postępu pełna jest dziwnych objazdów i ślepych uliczek, a wszystko to bardzo wiele nam mówi o sposobie działania ludzkiego umysłu i naturze rozwoju cywilizacji.

Okładka książki „Jakoś wkrótce”
Okładka książki „Jakoś wkrótce”

Jakoś wkrótce skupia się na dziesięciu nowo kształtujących się technologiach, od programowalnej materii przez rzeczywistość rozszerzoną, windy kosmiczne, po robotyczne konstrukcje, i pokazuje, jak wspaniały świat czeka nas… no wiecie… jakoś wkrótce.

Polskie wydanie książki pojawi się sprzedaży 25 marca 2020 roku nakładem wydawnictwa Insignis Media.

Zobacz podgląd wersji anglojęzycznej książki:

źródło: Amazon, Insignis Media