Dzięki Redkey W12 pozbędziesz się mopa i odkurzacza!

Odkurzacz 3w1 Redkey W12 sprząta na mokro każdy rodzaj zabrudzeń, a przy tym ich nie rozmazuje, a Ty nie musisz wkładać w utrzymanie czystości wiele wysiłku!

Redkey W12 - odkurzacz sprzatająco-mopujący

Do testów w naszej redakcji trafił nowy model odkurzacza Redkey W12 Elite Clean, który zastępuje zwykły odkurzacz oraz wiadro i mopa, a przy tym sam się czyści! Jest to kolejny tego typu wielofunkcyjny odkurzacz sprzątająco-myjący, który ma ułatwić nam utrzymanie porządku w domu, a także zaoszczędzić czas poświęcony na sprzątanie i konserwację. Czy tak rzeczywiście jest? Czy śmiało można wyrzucić wiadro i zwykłego mopa? Sprawdziliśmy go dla Was – poniżej dowiesz się o jego możliwościach oraz to jak radzi sobie w praktyce?

Marka Redkey, przed stworzeniem tego modelu przeprowadziła sporo badań i ankiet, wśród użytkowników na całym świecie, dzięki którym dowiedziano się, że ludzie chcieliby posprzątać mieszkanie wykonując jak najmniej czynności w jak najkrótszym czasie i choć mamy do dyspozycji automatyczne roboty sprzątające, to sprawdzają się one podczas codziennego odkurzania, ale nie dokładnego umycie podłóg.

W wyniku przeprowadzonego rekonesansu, firma uzyskała jasny wniosek – użytkownicy potrzebują jednego, wielofunkcyjnego urządzenia, które będzie łączyło w sobie odkurzanie, mycie i do tego na koniec samo się wyczyści. Tak powstał Redkey W12 – urządzenie 3 w jednym. Nasz udział sprowadza się jedynie do nalania czystej i wylania brudnej wody – oraz przejechanie po odkurzaczem po twardych powierzchniach. Ten model nie jest przeznaczony do odkurzania dywanów!

Pomimo, że na rynku dostępnych jest mnóstwo automatycznych robotów, które same odkurzają mieszkanie, nie najlepiej radzą one sobie z myciem podłóg – nawet jeśli posiadają funkcję mopowania. Doskonale wiedzą o tym osoby, które chciałyby dokładnie umyć podłogi za pomocą jeżdżących robotów. W ich przypadku należy także zapomnieć o czyszczeniu mokrych rozlanych płynów, nie wspominając o lepkich substancjach takich jak sosy czy słodkie napoje. Robot tylko rozmaże takie zabrudzenie i w efekcie narobi tylko więcej brudu.

Co robicie w sytuacji, gdy na podłodze coś sie klei, albo upuścicie kanapkę? Zazwyczaj trzeba taką podłogę przetrzeć – najlepiej mopem. Nalewamy wówczas przynajmniej pół wiaderka wody i dodajemy zakrętkę detergentu.

Takie urządzenie jak Redkey W12 zmienia zupełnie podeście do sprzatania! Wystarczy włączyć odkurzacz, a on dokładnie zbierze rozlany brud – wystarczy przejechać to miejsce maksymalnie 3 razy – a obracająca się rolka, która nasączana jest wodą dokładnie wyczyści powierzchnię – wystarczy wylać brud z pojemnika i odstawić odkurzacz. Trwa to zdecydowanie szybciej i jest niezwykle dokłądne!

Na skróty

Przejdź do interesującej Cię sekcji, klikając na poniższe odnośniki:

cechy

Najważniejsze funkcje odkurzacza Redkey W12

Co wyróżnia wielofunkcyjnego odkurzacza ręcznego funkcją mycia podłóg (prawdziwego mopowania)?

3w1

odkurza, myje i sam się oczyszcza, posiada 2 pojemniki na czystą i brudną wodę

73 dB

cichy – zaledwie 72 dB

bez nadmiaru wody

umyta podłoga schnie w ciągu kilkudziesięciu sekund

2600 mAh

pojemna bateria wystarczająca na kilka cyklów sprzątania

 • Odkurza i myje w tym samy czasie – przeznaczony do twardych podłóg.
 • Radzi sobie z mokrym, lepkimi i suchymi brudami – takimi jak rozlane sosy, śmietana, surowe jajko, soki, wino a nawet miód.
 • Funkcja samoczyszczenia, dzięki czemu, nasza rola sprowadza się jedynie do wylania brudnej wody.
 • Lekki i kompaktowy. Wzornictwo nowoczesne i estetyczne – do tego z dobrych materiałów.
 • Inteligentny wyświetlacz ledowy, informuje o stanie maszyny i poziomie naładowania.
 • Wydajny – w ciągu 15 minut posprzątasz duży dom do 100 m². Jedno pełne ładowanie wystarcza na 45 minut pracy urządzenia.
 • Niski poziom hałasu – do 73 dB.
 • Nie kurzy – cały brud mieszany jest z wodą – idealny dla alergików.

Choć wymiary odkurzacza są dość pokaźne – zajmuje zdecydowanie mniej miejsca niż odkurzacz i wiadro z mopem. Można go ustawić w pomieszczeniu gospodarczym lub szafie.

Redkey W12 - urządzenie 3w1
sprzątanie

Jak sprząta i działa Redkey W12?

Pierwsze uruchomienie i efektywność sprzątania.

Urządzenie dostarczane jest w dość dużym pudełku, po wyjęciu z opakowania Redkey W12 jest praktycznie gotowy do działania – warto jednak naładować go wcześniej do pełna. Nie ma skomplikowanych ustawień i przycisków – całym urządzeniem sterujemy za pomocą dwóch przycisków – przycisku Power i dozowania wody.

Obracająca się szczotka zbiera brud i myje w tym samym czasie – wszystko trafia do zbiornika z brudną wodą, więc nic nie jest rozmazywane. Z kolei element zasysający zbiera nadmiar wody, dzięki czemu podłoga schnie bardzo szybko. Urządzenie nie rozpyla kurzu, ponieważ wszystko miesza się z wodą i wędruje do pojemnika na brud.Jeśli podłoga było bardzo zakurzona mogą pojawiać zbitki kurzu, które są łatwo zasysane przez Redkey. W każdej chwili można odstawić odkurzacz na stację ładująca i przeprowadzić szybkie czyszczenie rolki.

Sprawdziłem, jak radzi sobie z różnego typu brudem od lepkich po sypkie, małe i większe śmieci – wszystko zostało ładnie wciągnięte a podłoga pozostała czysta nawet po miodzie czy klejącym się jajku.

Odkurzacz waży około 3,8 kg, a dzięki obracającej się szczotce prowadzi nas do przodu, więc nie musimy wkładać żadnej siły podczas czyszczenia – wystarczy tylko kierować odkurzacz w odpowiednią stroną. Jest w pełni bezprzewodowy, więc nie musimy szukać gniazdka i martwić się, ze nie wystarczy nam kabla, aby dostać się do każdego zakątka.

Całe mieszkanie, wielkości około 60 m² można posprzątać od 5 do 15 minut – rzecz jasna, w zależności od stopnia zabrudzenia. Na jeden cykl odkurzacz wykorzystuje około 25% baterii, więc pełne naładowanie powinno nam pokryć 4 pełne sprzątania – warto jednak za każdym razem naładować go do pełna. Funkcja self-cleaning działa, gdy bateria jest naładowana przynajmniej w 50% i stacja jest podłączona do zasilania.

Z jakimi rodzajami zabrudzeń radzi sobie Redkey W12?
Z jakimi rodzajami zabrudzeń radzi sobie Redkey W12?
dla kogo?

Dla kogo jest to urządzenie?

Kto będzie najbardziej zadowolony z tego odkurzacza?

Redkey W12 spodoba się wszystkim, którzy cenią sobie czas i doskonałe efekty przy minimalnym wysiłku. Ponieważ jego mocną stroną jest mycie podłóg, polecam go osobom, które nie mają dywanów, lub większą powierzchnię zajmują podłogi twarde. Mogą być to podłogi drewniane, panele, płytki czy beton. jednym słowem, każda powierzchnia, która może być czyszczona na mokro.

Dzięki temu, że cały kurz i brud są mieszane z wodą, odkurzacz ich nie rozpyla i świetnie sprawdzi u osób, które mają alergie na kurz czy roztocza. Urządzenie jest także świetnym pomocnikiem, gdy potrzebujemy posprzątać szybko podłogi przed niespodziewaną wizytą – zrobisz to szybko, praktycznie bez czekania na wyschnięcie podłogi.

specyfikacja

Specyfikacja techniczna

Najważniejsze parametry i funkcje odkurzacza Redkey W12

waga3,8 kg
filtrHepa
bateria2600 mAh (Li-Ion)
czas pracy45 min na jednym ładowaniu
moc150 W
poziom hałasu72 dB
wyświetlaczstan urządzenia i poziom naładowania baterii
wymiary325 ✕ 310 ✕ 700 mm
pojemnik na czystą wodę0,52 litra, zmywalny
pojemnik brudną wodę0,46 litra, zmywalny
funkcjekomunikaty głosowe (w języku angielskim), funkcja samoczyszczenia wałka po każdym sprzątaniu, dogłębne czyszczenie wałka
ładowaniestacja dokująca, służąca do oczyszczania wałka i ładowania

Co znajduje się w opakowaniu?

W opakowaniu znajduje się korpus odkurzacza, uchwyt, zasilacz, dwie zapasowe rolki czyszczące (oprócz tej, która już jest zamontowana w korpusie), szczotka do czyszczenia pojemników z uchwytem do wyciągania wkręconych włosów lub sierści, pojemnik za zapasowe akcesoria oraz stacja czyszcząco-ładująca. Jest także instrukcja obsługi w języku polskim.

Redkey W12 opis elementów odkurzacza
ocena

Podsumowanie

Dla kogo jest ten robot i jakie ma wady i zalety? Nasza ocena ogólna.

Polecane przez mobiRANK.pl (sticker small)

Redkey W12 to wielofunkcyjne urządzenie, które świetnie radzi sobie z odkurzaniem i myciem w tym samym czasie. Oszczędzamy nie tylko czas potrzebny na posprzątanie podłóg, ale też energię i wodę.

Należy pamiętać, że ten odkurzacz nie nadaje się do odkurzania dywanów i wykładzin, ze względu na to, ze sprząta na mokro. – do dywanów lepiej zatrudnić automatycznego robota sprzątającego, który w tym czasie odkurzy wybrany obszar.

Jednak w przypadku twardych podłóg, jest to zdecydowanie lepsze rozwiązanie niż robot sprzatający z funkcją mopowania (która jak zawsze powtarzam, jest tylko funkcją przecierania na mokro i nie ma nic wspólnego z mopowaniem czy myciem podłogi). Ten odkurzacz nie tylko dokurza ale porządnie czyści podłogę, dzięki stale obracającej się szczotce i dopływie czystej wody.

Dzięki mechanizmowi zasysania nie pozostawia mokrych plam i podłoga w ciągu kilkudziesięciu sekund jest już całkowicie sucha – co doskonale widać na płytkach czy panelach.

Jeśli zatem cenisz sobie wygodę, czas i chcesz mieć od razu odkurzoną i umyta podłogę, to mogę Cie zapewnić, że będziesz zadowolony z tego urządzenia. Ja nie wyobrażam sobie teraz najpierw odkurzać, a potem myś podłogi mopem – w 10 minut zapominam o całej sprawie i można to robić znacznie częściej!

 • 3w1 – odkurza i myje podłogę w tym samym czasie, a do tego sam się czyści – nie musimy nic wyrzynać i opłukiwać.
 • Jest ergonomiczny i estetyczny – nie wkładamy żadnego wysiłku w umycie podłóg.
 • Bateria wystarcza nawet na 4 cykle sprzątania dość dużej powierzchni (w przeliczeniu na czas pracy jest to około 45 minut),
 • Ekologiczny – zużywa tylko tyle wody, ile trzeba do umycia podłogi.
 • Idealny dla alergików, kurz trafia do pojemnika z brudną wodą.
 • Nie mopuje krawędzi ze względu na ograniczenia budowy, ale zasysa z tych miejsc kurz.
 • Komunikaty odtwarzane przez odkurzacz są tylko w języku angielskim, bez możliwości zmiany języka.
 • Nie jest przeznaczony do sprzątania dywanów.
 • Bateria ładuje się dość długo, ale przecież nie myjemy podłogi 5 razy dziennie :)

NASZA OCENA

9★

w 10-stopniowej skali (9/10)

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące użytkowania tego odkurzacza, napisz do mnie lub zadaj pytanie w komentarzu.

cena

Dostępność i cena

Gdzie i za ile kupić odkurzacz Redkey W12 Clean Elite?

Redkey W12

Redkey W12 Elite Clean

$199,00

Promocja od 28 stycznia (godz. 9:00) do 8 lutego 2022 r. (GODZ. 8:59)

Możesz zamówić ten produkt po obniżonej cenie i otrzymać bonus
od 28 stycznia do 8 lutego 2022 roku.
Pierwszy zamawiający otrzyma bieżnię Mobi WILL o wartości 519 USD.
Na 2 do 10 zamawiającego czeka Dream Maker o wartości 82,99 USD.
Od 11 do 60 zamówienia dodawana będzie inteligentna kamerę wideo IMILAB o wartości 49,99 USD.
Osoby składające od 61 do 500 zamówienia, otrzymają elektryczną szczoteczkę do zębów Oclean Air2 o wartości 39,99 USD.

Więcej o tym urządzeniu przeczytasz na oficjalnej stronie internetowej.

opracowanie własne | artykuł we współpracy z Redkey