Google uruchamia wersję beta gier na Androida pod Windowsem

Beta Gier Google Play na komputery z zainstalowanym systemem Windows 11 jest obecnie dostępna tylko w trzech krajach.

Gry Google Play pod systemem Windows

Firma Google uruchomiła ograniczoną wersję beta swojej aplikacji Gry Google Play, aby wprowadzić gry na Androida na komputery z systemem Windows. Gry Google Play będą od dziś dostępne w wersji beta w Hongkongu, Korei Południowej i w Tajwanie, umożliwiając posiadaczom komputerów z systemem Windows 11 granie w popularne gry na Androida, takie jak Mobile Legends, Summoners War, State of Survival i Three Kingdoms Tactics.

Gracze w Hongkongu, Korei Południowej i na Tajwanie będą mogli zarejestrować się, aby uzyskać dostęp do wersji beta i uzyskać dostęp do samodzielnej aplikacji Google’a na komputerach z systemem Windows. Google obiecuje „bezproblemowe sesje rozgrywki między telefonem, tabletem, Chromebookiem i komputerem z systemem Windows”, co sugeruje, że będziesz mógł łatwo wznowić gry między wieloma urządzeniami.

„Gracze mogą łatwo przeglądać, pobierać i grać w swoje ulubione gry mobilne a pomocą myszy i klawiatury na swoich komputerach, korzystając z większych ekranów” — mówi Arjun Dayal, kierownik ds. produktów grupy w Google Play Games. „Koniec z utratą postępów lub osiągnięć podczas przełączania między urządzeniami – gra po prostu działa z Twoim profilem Google Play Games!”

Gry Google Play będą również zawierać Punkty Play, które można zdobyć, grając w gry na Androida na komputerach PC. Google ogłosiło swoje plany wprowadzenia gier na Androida na komputery PC dopiero miesiąc temu, ale nadal nie jest jasne, jakiej technologii firma używa do uruchamiania androidowych gier na komputerach z systemem Windows. Aplikacja Gry Google Play będzie natywną aplikacją dla systemu Windows, która nie będzie obejmować przesyłania strumieniowego gier, a Google otwiera dziś witrynę dla programistów, która powinna zacząć dostarczać więcej informacji twórcom gier.

Ogłoszenie Google’a pojawia się kilka miesięcy po tym, jak Microsoft zaczął testować aplikacje na Androida na komputerach z systemem Windows 11. Firma Microsoft zbudowała podstawowy podsystem systemu Windows dla systemu Android, który umożliwia uruchamianie aplikacji na Androida z różnych źródeł. Microsoft używa go we współpracy z Amazonem, aby umożliwić natywne instalacje gier i aplikacji z Amazon Appstore pod systemem Windows, ale pomimo obejść, Google Play nie jest jeszcze oficjalnie obsługiwany.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Google | The Verge