Miliony dolarów poszły na wirtualne koty w blockchainie Ethereum

Coraz bardziej popularna gra „CryptoKitties” jest oparta na blockchainie Ethereum (ETH) i pozwala użytkownikom kupować i sprzedawać wirtualne koty.

CryptoKitties (Ethereum, ETH)

Wypuszczona kilka dni temu wirtualna gra CryptoKitties przypomina cyfrową wersję kart Pokemonów, ale bazuje na blockchainie Ethereum. I jak większość tego typu przedsięwzięć, szybko rozprzestrzenia się w świecie technologii.

Projekt zrealizowany został przez studio projektowe AxiomZen z Vancouver i San Francisco. Sama gra jest najnowszą modą w świecie kryptowalut i prawdopodobnie wkrótce większym przedsięwzięciem technologicznym.

Przeczytaj również: Altrui.st, czyli kryptowaluty w służbie dla potrzebujących

Czym jest i o co chodzi w grze CryptoKitties? Jaki to ma związek z blockchainem i kryptowalutami?

Właśnie wtedy, gdy niektórzy sądzą, że bańka związana z kryptowalutami może pęknąć pojawia się „CryptoKitties”

Internetowa gra CryptoKitties polega na hodowli wirtualnych kotów, przypomina Beanie Babies i Pokemony, przejęła szturmem kryptoświat. Bazuje na blockchainie Ethereum (ETH) i pozwala użytkownikom hodować, kupować i sprzedawać kocięta za pomocą Ethereum, najbardziej konkurencyjnej kryptowaluty do Bitcoina.

Podobnie jak Bitcoin, przez projekt przeszło już mnóstwo transakcji wartych 3,3 mln dolarów. Niektóre kocięta są wyceniane na ponad 50 ETH (czyli około 23 000 dolarów po kursie w momencie pisania tego tekstu). Do tej pory sprzedano ponad 20 000 krypto kotów.

Wydaje się, że „CryptoKitties” wpływa na wartość Ethereum do granic możliwości, gdy trwają transakcje na blockchainie Ethereum, osiągając nowe maksima. Gra obecnie odpowiada za ponad 10% aktywności na blockchainie Ethereum, zgodnie z EtherGasInfo.com.

Transakcje na blockchainie ETH po starcie CryptoKitties
Transakcje na blockchainie ETH po starcie CryptoKitties

Jak grać w CryptoKitties?

Gra startowała ze 100 „Founder Kitties”. Jest też jeden nowy kot „Gen 0” wydany w ciągu 15 minut, który jest notowany za średnią cenę ostatnich pięciu sprzedanych kotków plus 50% – ale cena sprzedaży spada w ciągu 24 godzin, dopóki ktoś ostatecznie go nie kupi.

Szczegóły aukcji Kitty #68755
Szczegóły aukcji Kitty #68755

Każdy może sprzedać swoje kocięta poprzez aukcję, gdzie wybiera cenę początkową i cenę końcową, a cena zmniejsza się z czasem, aż ktoś ją kupi. Można na przykład umieścić kota na sprzedaż w jednodniowej aukcji za cenę początkową 1 ETH i cenę końcową 0 ETH, a jeśli ktoś kupi ją w ciągu 12 godzin po rozpoczęciu aukcji, zapłacą właścicielowi 0,5 ETH.

Cryptokitties Marketplace - screen
Cryptokitties Marketplace

Więcej o kryptokotach za kryptowalutę ETH znajdziesz na oficjalnej stronie projektu pod adresem: www.cryptokitties.co.

Kto wie ile te koty będą wartę za tydzień, miesiąc, czy za rok? Mogą stać się wirtualnymi dachowcami, albo superwartościową inwestycją?