Pracownicy Apple wrócą do biura najwcześniej w styczniu

Apple opóźnia powrót pracowników do biura do co najmniej stycznia, ze względu na obawy związane ze wzrostem liczby zakażeń koronawirusem i możliwym pojawieniem się nowych wariantów COVID-19.

Apple Kariera – Pomieścimy wszystkie talenty!

Firma Apple planowała powrót do pracy z biura na początku września tego roku, później zmieniono datę na październik, a teraz ze względu na obawy i coraz bardziej prawdopodobny scenariusz dużego wzrostu zachorowań, powrót został przesunięty co najmniej do stycznia.

W notatce wysłanej do pracowników, uzyskanej przez Bloomberga, szefowa działu zasobów ludzkich i sprzedaży detalicznej firmy Deirdre O’Brien napisała, że Apple nie planuje zamykać swoich biur ani sklepów detalicznych, które są obecnie otwarte, ale zachęca pracowników do zaszczepienia się. W przeciwieństwie do innych firm, Apple nie wprowadził jeszcze wymogu szczepienia pracowników.

Firma poinformowała personel, że potwierdzi termin na miesiąc przed koniecznością powrotu pracowników do biura. Apple wcześniej dążyło do tego, aby wszyscy pracownicy wrócili do biur korporacyjnych na początku września, zanim przełożono to do października. Jednak nawet, gdy pracownicy będą musieli wrócić do biur, to będą pracować w biurze co najmniej trzy dni w tygodniu – w poniedziałki, wtorki i czwartki – z możliwością pracy zdalnej w środy i piątki.

Firma nie wymaga jeszcze szczepień ani testów, chociaż zwiększa swój program testów do trzech domowych testów na koronawirusa tygodniowo. W wewnętrznej notatce Deirdre O’Brien powiedziała, że ​​„osobista współpraca jest niezbędna dla naszej kultury i naszej przyszłości”.

Plany Apple’a dotyczące powrotu do biura spotkały się z krytyką ze strony pracowników Apple, którzy twierdzą, że firma jest niewrażliwa na członków personelu, którzy mogą preferować pracę zdalną. Firma początkowo nie oferowała opcji pracy zdalnej w przeciwieństwie do innych gigantów technologicznych, takich jak Twitter, Microsoft i Google. To spowodowało, że wielu pracowników Apple odeszło z firmy i szukało innych możliwości lub bardzo wyraźnie wyraziło swoje niezadowolenie.

Kiedy pracownicy już wrócą, Apple planuje mieć pracowników w biurze co najmniej trzy dni w tygodniu, a pozostałe dni będą mogli pracować zdalnie.

źródło: Bloomberg