Podpis kwalifikowany mSzafir dostępny także w mBanku

Klienci mBanku mogą od dzisiaj podpisywać dokumenty urzędowe kwalifikowanym podpisem elektronicznym mSzafir, który ma taką samą moc prawną jak własnoręczny podpis.

mSzafir dostępny dla klientów mBanku

Potwierdzenie tożsamości odbywa się w serwisie transakcyjnym banku, poprzez mojeID. Aby podpisać dokumenty nie trzeba mieć żadnych fizycznych urządzeń typu karty czy czytnik ani udawać się do punktu sprzedaży. Wystarczy kupić podpis na stronie mSzafir i potwierdzić swoją tożsamość w bankowości elektronicznej mBanku za pomocą mojeID.

Kwalifikowany podpis elektroniczny mSzafir nie wymaga też instalowania lub konfigurowania przez użytkownika dodatkowego oprogramowania. Dostępny jest w dwóch wariantach – jednorazowym (pozwala na podpisanie jednego dokumentu o wadze do 10 MB) lub z długim terminem ważności na rok lub dwa lata (umożliwia podpisanie od tysiąca to 100 tys. dokumentów). Do każdego podpisu dołączony jest znacznik czasu, zapewniający długotrwałą wartość dowodową.

To pierwsze takie rozwiązanie na polskim rynku, które umożliwia pozyskanie certyfikatu kwalifikowanego całkowicie zdalnie.

Może Cię zainteresować także: Jak podpisać dokumenty elektroniczne Profilem Zaufanym?

Z usługi mogą skorzystać klienci indywidualni i firmowi mBanku obsługiwani w części detalicznej. Jej koszt jest zgodny z cennikiem KIR-u, właściciela usługi mSzafir. Ceny zaczynają się od 15 zł netto miesięcznie. mBank nie pobiera żadnej dodatkowej opłaty.

źródło: mBank