OnePlus Buds Pro już z „Dual Connection”

Nowa aktualizacja firmware’u 531 dla słuchawek OnePlus Buds Pro dodaje „jednoczesne połączenie”, umożliwiające korzystania z 2 urządzeń Bluetooth jednocześnie.

OnePlus Buds Pro - funkcja „dual connection” w przyszłej aktualizacji firmware'u słuchawek

Słuchawkom OnePlus Buds Pro brakowało do tej pory jednej z naszych ulubionych funkcji bezprzewodowych słuchawek dousznych, ale pozostawały one i tak jedną z lepszych opcji dla użytkowników Androida. Teraz, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, OnePlus wprowadził funkcję o nazwie Jednoczesne połączenie (Dual Connecrton) dla OnePlus Buds Pro, która umożliwia jednoczesne podłączenie słuchawek z więcej niż jednym urządzeniem – a konkretnie z dwoma urządzeniami.

Ogłoszony w poście na forum, nowy tryb podwójnego połączenia jest teraz dostępny dla wszystkich właścicieli OnePlus Buds Pro, w tym tych, którzy nie używają smartfona OnePlus.

W przypadku użytkowników smartfonów OnePlus funkcja pojawi się jako uaktualnienie OTA oprogramowania słuchawek w wersji 531 pod systemem OxygenOS, podczas gdy inni użytkownicy Androida i iOS-a będą musieli korzystać z aplikacji HeyMelody, która kontroluje inne funkcje ANC w słuchawkach dousznych.

Po zainstalowaniu aktualizacji z Dual Connection użytkownicy mogą podłączyć OnePlus Buds Pro do maksymalnie dwóch różnych urządzeń Bluetooth, w tym smartfonów, tabletów i komputerów. Słuchawki będą automatycznie przełączać się między wejściami w zależności od tego, skąd dochodzi dźwięk.

Dodatkowo dzięki OxygenOS 12 obsługa kodeka audio LHDC™ wreszcie dotarła do smartfonów OnePlus 9 Pro i OnePlus 9. Możesz się teraz cieszyć strumieniowym przesyłaniem dźwięku w wysokiej rozdzielczości w OnePlus Buds Pro, aby uzyskać wyrazisty dźwięk.

Jak zaktualizować firmware w słuchawkach OnePlus Buds Pro?

Aktualizacja w wersji 531 dla słuchawek OnePlus Buds Pro (krok po kroku)
Aktualizacja oprogramowania w wersji 531 dla słuchawek OnePlus Buds Pro (krok po kroku) – kliknij, aby powiększyć

Włącz funkcję „Podwójne połączenie” w ustawieniach słuchawek (przejdź do Ustawień Bluetooth, naciśnij koło zębate przed OnePlus Buds Pro i wybierz Słuchawki) po sparowaniu Buds Pro z dwoma urządzeniami Bluetooth. Możesz teraz płynnie przełączać się, gdy muzyka jest odtwarzana z jednego z dwóch urządzeń. Możesz także użyć aplikacji mobilnej HeyMelody, aby włączyć tę funkcję na urządzeniach innych niż OnePlus, na przykład na urządzeniach z systemem iOS.

Funkcja Jednoczesne połączenie dla słuchawek OnePlus Buds Pro
Funkcja „Jednoczesne połączenie” (Dual Connection) dla słuchawek OnePlus Buds Pro

Aplikację HeyMelody można pobrać na urządzenia z systemami iOS i Android:

Obecnie OnePlus Buds Pro są dostępne w cenie 593 zł w polskim sklepie Amazon. (stan na 12 stycznia 2022 r.)

OnePlus Buds Pro (Glossy White) w etui

OnePlus Buds Pro

593,00 zł

stan na 12 stycznia 2022 r.

Jeśli skorzystasz z naszego linku do zakupu produktu w sklepie Amazon, otrzymamy niewielką prowizję.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: OnePlus Community
Jeśli skorzystasz z naszego linku do zakupu produktu w sklepie Amazon, otrzymamy niewielką prowizję.