Pilot Samsunga ładowany radiowo

Nowy pilot do telewizora, zaprezentowany przez firmę Samsung, wykorzystuje fale radiowe z routera do naładowania baterii.

Pilot Samsunga ładowany falami radiowymi – Eco Remote

Targi CES to zawsze moment, w którym firmy ponownie deklarują swoje zaangażowanie w sprawy środowiskowe i ogłaszają swoje najnowsze, bardziej wydajne produkty i opakowania. Po wprowadzeniu zasilanego energią słoneczną pilota Eco Remote do swoich telewizorów z 2021 roku, Samsung powraca z nową wersją, która zawiera całkiem fascynującą sztuczkę.

Podobnie jak poprzedni Eco Remote, nowy pilot może być ładowany energią słoneczną, ale Samsung dodał również funkcje zbierania fal radiowych, które pozwalają pilotowi zachować ładunek poprzez „zbieranie fal radiowych routerów i przekształcanie ich w energię”. Nie widać tego w wielu gadżetach — głównie dlatego, że jest to naprawdę praktyczne tylko w przypadku urządzeń o niskim poborze mocy. Ale piloty z pewnością należą do tej kategorii.

Oprócz nowej opcji zbierania fal radiowych, Eco Remote można ładować zarówno w świetle zewnętrznym, jak i wewnętrznym lub (dla najszybszych wyników) przez USB-C. Samsung twierdzi, że w tym roku wprowadza biały model pilota, który według firmy ma lepiej uzupełniać telewizory „lifestyle”, takie jak The Frame, Serif i Sero.

Podobnie jak w przypadku oryginalnego pilota, zamiarem jest porzucenie baterii AAA. Samsung wcześniej szacował, że przejście na piloty zasilane energią słoneczną pozwoliłoby uniknąć 99 milionów zużytych baterii w ciągu siedmiu lat.

Zbadano również inne sposoby samodzielnego ładowania baterii wewnętrznej, takie jak „wykorzystywanie energii kinetycznej, która powstaje, gdy pilot jest potrząsany” i „wykorzystywanie energii wibracyjnej, która powstaje, gdy mikrofon odbiera dźwięki”. Ale tym razem postanowiono dodać zbieranie RF (fal radiowych) jako kolejny sposób na utrzymanie działania pilota, kiedy tylko tego potrzebujesz.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: The Verge | Samsung | CES