eSIM dostępne teraz także w sieci Otvarta

Sieć komórkowa Otvarta zakończyła prace związane z wdrożeniem i udostępnieniem swoim abonentom cyfrowej karty SIM (eSIM).

Usługa karty cyfrowej eSIM dostępna w sieci Otvarta

Oficjalnie usługa z kartą eSIM w sieci Otvarta została udostępniona 31 grudnia 2021 roku. Cyfrową kartę SIM można zamówić składając zamówienie na przeniesienie numeru do sieci Otvarta lub zamawiając nową usługę (zarówno abonament telefoniczny jak i internet mobilny) przez stronę internetowa operatora.

eSIM dla sieci komórkowej Otvarta było kolejnym wyzwaniem technologicznym mającym na celu udostępnienie swoim abonentom najlepszych i najnowszych technologii. Co więcej, technologia ta jest nie tylko wygodniejsza dla abonentów od dotychczasowych rozwiązań, ale jest też bardziej ekologiczna – do produkcji karty eSIM nie używa się plastiku.

Obecnie na polskim rynku usług mobilnych tylko nieliczni operatorzy mają odpowiednią technologię i możliwość udostępniania cyfrowej karty SIM. Wśród operatorów wirtualnych (MVNO) obecnie taką możliwość posiada tylko Otvarta. 

Wdrożenie eSIM po raz kolejny umożliwiło sieci utrzymanie pozycji lidera technologii wśród operatorów MVNO w Polsce. Otvarta jako pierwszy operator MVNO w kraju, wprowadziła 5G oraz HD Voice. Ponadto, jako jedyna sieć wirtualna posiada w swoim portfolio usługę internetu mobilnego ze stałym adresem IP.

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: Otvarta