„Android TV Remote” – pilot telewizyjny w smartfonie

Utrata pilota nigdy nie jest zabawna, zwłaszcza gdy chcesz tylko usiąść wygodnie na kanapie i cieszyć się ulubionym programem.

Android TV Remote (ikona aplikacji)

Na szczęście dla użytkowników telewizorów z systemem Android TV, Google oferuje opcję awaryjną w postaci wirtualnego pilota, którego można znaleźć w aplikacji Google Home. Chociaż jest to przydatna opcja, gdy zgubisz pilota, jest to dość podstawowe narzędzie z małą liczba opcji. W tym miejscu do gry wkracza aplikacja mobilna Android TV Remote.

Jest to nieoficjalna aplikacja do zdalnego sterowania urządzeniami z systemem Android TV. Pochodzi od tego samego dewelopera, który stworzył Freebox Remote, który niedawno znalazł się w centrum uwagi, ponieważ może być również używany na urządzeniach z Google TV. Jednak używanie aplikacji Freebox Remote do sterowania urządzeniem Android TV wymaga obejścia, więc deweloper zdecydował się wydać samodzielną aplikację dal tych urządzeń.

Android TV Remote to dość prosta aplikacja i działa z prawie wszystkimi wersjami Androida TV. Wszystkie niezbędne przyciski, w tym D-pad, są obecne na ekranie głównym. Ponadto aplikacja ma również osobną listę aplikacji, z której można uruchomić ulubioną usługą streamingową za jednym kliknięciem.

Obecna wersja nie obsługuje widżetów, ale może zostaną kiedyś dodane w przyszłej aktualizacji, umożliwiając użytkownikom sterowanie urządzeniem z Android TV lub Google TV bez konieczności otwierania aplikacji.

Google oferowało kiedyś własną aplikację do sterowania urządzeniami Android TV w sieci lokalnej. Jednak w tym roku firma wycofała aplikację ze sklepu Google Play i powoli przenosi swoje funkcje do innych aplikacji. Aplikacja Google TV zyskała pilota we wrześniu, a aplikacja Google Home skorzystała z tej samej funkcji miesiąc później.

Android TV Remote - aplikacja do sterowania telewizorem z Android TV

Jeśli chcesz sterować swoim telewizorem za pomocą aplikacji Android TV Remote, możesz ją pobrać bezpłatnie ze sklepu Google Play:

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: XDA Developers