Najczęściej piracone seriale w 2021 roku

Seriale z platformy Disney+ ponownie najczęściej piracone w sieci – przypadek? Raczej nie – przyczyną jest brak dostępności usługi w wielu krajach.

Najczęściej piracone seriale na świecie w 2021 roku
Najczęściej piracone seriale na świecie w 2021 roku

Aż 5 na 10 najczęściej piraconych seriali telewizyjnych w 2021 roku pochodziło z usługi streamingowej Disney+. W pierwszej dziesiątce znalazły się także tytuły Netfliksa, HBO Max, Apple TV+ oraz Amazon Prime Video. W tym roku, po raz pierwszy na listę TOP 10 trafił tytuł z usługi Apple’a. Był to długo wyczekiwany i bardzo chwalony, oryginalny serial Apple TV+ pt. Foundation, oparty na epickich powieściach Isaaca Asimova z lat 50. Choć to zestawienie nie jest niczym godnym naśladowania, to jest to jest to swego rodzaju współczesne wyróżnienie — wyznacznik popularności.

Nie jest to ten sam rodzaj zaszczytu, co całe mnóstwo nagród, które Apple TV+ zdobywa za seriale takie jak Ted Lasso i Stillwater, ale mimo to tytuł z tak niszowej usługi w TOP 10 robi wrażenie. Ranking został przygotowany przez TorrentFreak.

Na liście najbardziej pirackich programów pierwsze i drugie miejsce zajmują odpowiednio Wandavision i Loki, oba seriale z usługi Disney+, a Wiedźmin Netflixa zajmuje trzecie miejsce. Fundacja zajęła siódme miejsce. Jak widać na poniższym zestawieniu, seriale sci-fi wiodą prym.

Poniższy ranking opiera się na liczbie pobranych odcinków, a nie całych pobranych seriali.

TOP najczęściej piraconych seriali w 2021 roku

  1. Wandavision (Disney+)
  2. Loki (Disney+)
  3. Wiedźmin tyt. oryg. The Witcher (Netflix)
  4. The Falcon and the Winter Soldier (Disney+)
  5. Hawkeye (Disney+)
  6. What If…? (Disney+)
  7. Fundacja, tyt. oryg. Foundation (Apple TV+)
  8. Rick and Morty (Cartoon Network/Netflix/HBO Max)
  9. Arcane (Netflix)
  10. Koło czasu, tyt. oryg. Wheel of Time (Amazon Prime Video)

TorrentFreak powiedział, że liczba osób poszukujących pirackich seriali wzrosła, podczas gdy rynek transmisji strumieniowych zaczął się rozpadać, a do walki wkracza coraz więcej streamerów. Nie tak dawno Netflix był głównym graczem na rynku. Ale ostatnio pojawiły się usługi dużych firm technologicznych, takich jak Apple a także usługi uruchamiane przez studia i wytwórnie, takie jak Disney i Paramount. Użytkownicy niekoniecznie chcą płacić za wszystkie, a w niektórych przypadkach mają do nich utrudniony dostęp, ze względu na niedostępność w danym kraju.

Może Cie zainteresować także:

➔ Obserwuj nas w Google News, aby być na bieżąco!

źródło: TorrentFreak | CultofMac