Najczęściej piracone seriale w 2019 roku

W czasach popularności serwisów streamingowych z filmami i serialami w wysokiej jakości obrazu i dźwięku wciąż istnieje zjawisko piractwa – sprawdź, które seriale cieszyły się największym wzięciem piratów w tym roku.

Choć Gra o tron (tyt. oryg. Game of Thrones) miała swój ostatni sezon w tym roku, to serial ten miał swój koniec z hukiem i to na wiele sposobów. Niezależnie od tego, czy podobało Ci się zakończenie czy nie, nie można zaprzeczyć, że był to także hit wśród piratów. Po raz siódmy tytuł ten ​​był najczęściej pobieranym nielegalnie z internetu serialem telewizyjnym w 2019 roku.

Gra o tron ​​od dawna jest jednym z najgorętszych tytułów na zwykłych pirackich stronach internetowych, a mijający właśnie rok po raz kolejny rokiem smoka. Jednak skoro serial dobiegł już do końca, zastanawiam się, który tytuł przejmie koronę i tron pozostawioną przez produkcję HBO.

Wszystko zależy od tego jak Disney+ podejdzie do dystrybucji swojego serialu The Mandalorian i od tego czy powstanie kolejny sezon. Pierwszy sezon już się zakończył na Disney+, kolejnej płatnej usłudze przesyłania strumieniowego, która niestety nie jest tak powszechnie dostępna jak np. Netflix, Amazon Prime Video, Apple TV+ czy HBO GO. Disney+ wciąż nie jest dostępny także w Polsce.

Może Cię też zainteresować:

Ciężko mi to mówić, ale niestety ograniczając głośne tytuły do wybranych rynków Disney+ przyczyniło się do zwiększenia piractwa w tym roku. Założę się, że większość osób, które chciały obejrzeć tę produkcję chętnie zapłaciłoby za dostęp do usługi, zamiast korzystać z torrentów i innych pirackich usług. Nie wspomnę o tym, że sama usługa sporo straciła, a jeśli drugi sezon będzie tak popularny jak pierwszy, to jest duża szansa, że ​​znajdzie się w czołówce najbardziej piraconych seriali.

Ranking 10 najczęściej pobieranych seriali przez piratów internetowych w 2019 roku

W 2019 roku w niechlubnym rankingu pirackich pobrań seriali na świecie, na drugim miejscu zasiadł niezwykle popularny Czarnobyl, tuż za nim na 3. miejscu znalazł się The Mandalorian, a Teoria wielkiego podrywu (The Big Bang Theory) i Wikingowie (The Vikings) dopełnili pierwsze pięć miejsc.

Najczęściej piracone seriale w 2019 roku
Najczęściej piracone seriale na świecie w 2019 roku
2019tytuł serialumiejsce w 2018
1.Gra o tron (Game of Thrones)n/d ↑
2.Czarnobyl (Chernobyl)n/d ↑
3.The Mandaloriann/d ↑
4.Teoria wielkiego podrywu (The Big Bang Theory)3 ↓
5.Vikings4 ↓
6.The Walking Dead1 ↓
7.The Flash2 ↓
8.Rick i Morty (Rick and Morty)n/d ↑
9.Supergirln/d ↑
10.Arrow6 ↓

Sezony seriali Teoria wielkiego podrywu i Czarnobyl również dobiegły końca, więc kto wie, jak będą wyglądać rankingi pod koniec 2020 roku?

źródło: RedmondPie via TorrentFreak