Najczęściej piracone seriale w 2020 roku

Dostępny na (niedostępnej w większości krajów) platformie Disney+ serial „Mandalorian” to najbardziej piracony serial na świecie w 2020 roku!

Najczęściej piracone seriale na świecie w 2020 roku
Najczęściej piracone seriale na świecie w 2020 roku

Serial Mandalorian to najbardziej piracony serial telewizyjny, który został wydany w 2020 roku. Popularna seria serwisu streamingowego Disney+, zdetronowała Grę o Tron, która od lat dominowała na tej niechlubnej liście. Na drugim miejscu znalazł się serial The Boys wydany na platformie Amazon Prime Video, a Westworld od HBO zamyka pierwszą trójkę. Serwis TorrentFreak pod koniec każdego roku przygląda się najczęściej pobieranym odcinkom seriali telewizyjnych przez piratów torrentowych. Przez kilka lat z rzędu na czele listy figurowała Gra o Tron, ale podobnie jak serial, zniknęła z listy.

Do tytułu najbardziej piraconego serialu 2020 roku było bardzo wielu pretendentów. Ostatecznie zwycięzcą okazał się Mandalorian – niezwykle popularny ekskluzywny serial platformy Disney+ rok wcześniej był trzecim najczęściej nielegalnie pobieranym serialem telewizyjnym 2019 roku.

Rywalizacja o pierwsze miejsce była zacięta, a trzy tytuły wyróżniały się spośród pozostałych. Ostatecznie The Boys (Prime Video) zadomowił się na drugim miejscu, o jedno miejsce wyżej niż Westworld (HBO).

Pierwsza trójka dobrze pokazuje, jak rozdrobniony stał się przemysł rozrywki online. Aby obejrzeć wszystkie trzy serie, potrzebne są trzy oddzielne subskrypcje. To koszt, na który nie każdy może sobie pozwolić, co może częściowo wyjaśniać problem piractwa. Drugim powodem może być to, że nie wszystkie platformy dostępne są we wszystkich krajach – jak na przykład Disney+, którego nie mogą wykupić Polacy.

Niezależnie, wszystkie trzy seriale telewizyjne znajdują się na czele tej listy, ponieważ są ogólnie popularne, a zwłaszcza wśród widzów internetowych – zarówno tych korzystających legalnie z treści, jak i z nielegalnych platform.

Może Cię też zainteresować także:

Oprócz zmian na szczycie rankingu, warto zauważyć, że na liście pojawiło się kilka nowości, w tym Star Trek: Picard i Outsider, których premiera odbyła się w 2020 roku.

Warto zauważyć, że ruch z BitTorrenta stanowi tylko niewielką część piractwa. Wiele osób korzysta obecnie ze stron i usług streamingowych, które generalnie nie raportują statystyk oglądalności.

Ranking 10 najczęściej pobieranych seriali przez piratów internetowych na świecie w 2020 roku

Na poniższej liście znajdziesz najpopularniejsze seriale telewizyjne na świecie (pojedyncze odcinki). Ranking jest oparty na kilku źródłach, w tym statystykach zgłaszanych przez publiczne trackery BitTorrent. Pobieranie całego sezonu nie jest uwzględnione.

2020tytuł serialumiejsce w 2019
1.The Mandalorian3 ↑
2.The Boysn/d ↑
3.Westworldn/d ↑
4.Wikingowie (Vikings)5 ↑
5.Star Trek: Picardn/d ↑
6.Rick i Morty (Rick and Morty)8 ↑
7.The Walking Dead6 ↓
8.The Outsidern/d ↑
9.Arrow10 ↑
10.The Flash7 ↓

źródło: TorrentFreak