Kolorem 2022 roku jest Very Peri!

Nowy kolor Pantone 17-3938 Very Peri, którego odważna obecność zachęca do osobistej pomysłowości i kreatywności, został wybrany przez PANTONE kolorem 2022 roku.

Kolor 2022 roku: PANTONE 17-3938 Very Peri

Okazywanie beztroskiej pewności siebie i śmiałej ciekawości, które ożywiają naszego twórczego ducha – to ma reprezentować dociekliwy i intrygujący PANTONE 17-3938 Very Peri. Kolor na 2022 rok ma pomagać nam przyjąć ten zmieniony krajobraz możliwości, otwierając nas na nową wizję, gdy nasze życie ulega znaczącym zmianom.

Żyjemy w czasach przemian. PANTONE 17-3938 Very Peri jest symbolem globalnego ducha czasu i przemiany, przez którą teraz przechodzimy. Gdy wychodzimy z intensywnego okresu izolacji, nasze pojęcia i standardy zmieniają się, a nasze życie fizyczne i cyfrowe połączyły się w nowy sposób.

Projektowanie cyfrowe pomaga nam przekraczać granice rzeczywistości, otwierając drzwi do dynamicznego wirtualnego świata, w którym możemy odkrywać i tworzyć nowe możliwości kolorystyczne. Wraz z trendami w grach, rosnąca popularność metawersu i rosnąca społeczność artystyczna w cyfrowej przestrzeni PANTONE 17-3938 Very Peri ilustruje fuzję współczesnego życia i sposób, w jaki trendy kolorystyczne w cyfrowym świecie manifestują się w świecie fizycznym i vice versa.

Obejmujący cechy bluesa, ale jednocześnie posiadający fioletowo-czerwony podton, PANTONE 17-3938 Very Peri prezentuje żwawe, radosne nastawienie i dynamiczną prezencję, która zachęca do odważnej kreatywności i twórczej ekspresji.

Kolor Roku Pantone odzwierciedla to, co dzieje się w naszej globalnej kulturze, pokazując, na co ludzie, szukając tego koloru, mogą mieć nadzieję odpowiedzieć – dodaje Laurie Pressman, wiceprezes Pantone Color Institute. Stworzenie nowego koloru po raz pierwszy w historii naszego edukacyjnego programu kolorystycznego Pantone Kolor Roku odzwierciedla zachodzące globalne innowacje i transformacje. Ponieważ społeczeństwo nadal uznaje kolor za kluczową formę komunikacji oraz sposób wyrażania i wpływania na idee i emocje oraz angażowania się i łączenia, złożoność tego nowego czerwonego fioletu nasyconego niebieskim odcieniem podkreśla ogromne możliwości, które przed nami stoją.

Przeczytaj także:

Od ponad 20 lat Kolor Roku Pantone wpływa na rozwój produktów i decyzje zakupowe w wielu branżach, w tym w modzie, wyposażeniu domu i wzornictwie przemysłowym, a także na opakowaniach produktów i projektach graficznych. Proces wyboru Pantone Color of the Year wymaga przemyślanego rozważenia i analizy trendów. Aby co roku dokonywać wyboru, eksperci Pantone z Pantone Color Institute przeczesują świat w poszukiwaniu nowych wpływów kolorów. Może to obejmować przemysł rozrywkowy i filmy w produkcji, wędrowne kolekcje sztuki i nowych artystów, modę, wszystkie dziedziny projektowania, popularne kierunki podróży, a także nowe style życia, style gry i warunki społeczno-ekonomiczne. Wpływy mogą również wynikać z nowych technologii, materiałów, tekstur i efektów, które wpływają na kolor, odpowiednich platform mediów społecznościowych, a nawet nadchodzących wydarzeń sportowych, które przyciągają uwagę całego świata.

źródło: Pantone