Kolorami PANTONE 2021 roku są…

PANTONE ogłosił kolor, a właściwie parę kolorów 2021 roku, którymi są PANTONE 17-5104 Ultimate Grey + PANTONE 13-0647 Illuminating.

Pantone Color of the Year 2021

Para kolorów 2021 roku określona została jako kolorowe małżeństwo, które przekazuje siłę i nadzieję, które jest trwałe i budujące. Mowa o PANTONE 17-5104 Ultimate Grey + PANTONE 13-0647 Illuminating – dwóch niezależnych od siebie kolorach, które podkreślają, jak różne elementy współpracują ze sobą i najlepiej oddają nastrój Pantone Color of the Year 2021. Praktyczne i solidne, ale jednocześnie ocieplające i optymistyczne połączenie PANTONE 17-5104 Ultimate Grey + PANTONE 13-0647 illuminating to siła i pozytywność. To historia koloru, która zawiera w sobie głębsze poczucie zadumy, obiecując coś słonecznego i przyjaznego. Przekaz jest taki, że musimy poczuć, że wszystko się rozjaśni – to jest niezbędne dla ludzkiego ducha.

Podczas, gdy ludzie szukają sposobów, aby wzmocnić się energią, jasnością i nadzieją na przezwyciężenie ciągłej niepewności, porywające i ośmielające odcienie zaspokajają nasze dążenie do witalności.

PANTONE 17-5104 Ultimate Gray + PANTONE 13-0647 Illuminating
  • PANTONE 13-0647 Illuminating to jasny i wesoły żółty – mieniący się energią rozgrzewający żółty odcień nasycony energią słoneczną.
  • PANTONE 17-5104 Ultimate Grey jest symbolem solidnych i niezawodnych elementów, które są wieczne i stanowią solidną podstawę. Kolory kamyków na plaży i naturalne elementy, których wyblakły wygląd podkreśla zdolność przetrwania próby czasu – zachęca do uczucia opanowania, stabilności i sprężystości.

Ośmielające ducha połączenie PANTONE 17-5104 Ultimate Grey + PANTONE 13-0647 podkreśla naszą wrodzoną potrzebę bycia widzianym, widocznym, rozpoznawalnym, słyszalnym. Połączenie koloru, którego związek z poznaniem, innowacją i intuicją oraz szacunkiem dla mądrości, doświadczenia i inteligencji inspiruje do regeneracji, popychając nas do nowych sposobów myślenia i koncepcji.

Przeczytaj także:

Od ponad 20 lat Kolor Roku Pantone wpływa na rozwój produktów i decyzje zakupowe w wielu branżach, w tym w modzie, wyposażeniu domu i wzornictwie przemysłowym, a także na opakowaniach produktów i projektach graficznych. Proces wyboru Pantone Color of the Year wymaga przemyślanego rozważenia i analizy trendów. Aby co roku dokonywać wyboru, eksperci Pantone z Pantone Color Institute przeczesują świat w poszukiwaniu nowych wpływów kolorów. Może to obejmować przemysł rozrywkowy i filmy w produkcji, wędrowne kolekcje sztuki i nowych artystów, modę, wszystkie dziedziny projektowania, popularne kierunki podróży, a także nowe style życia, style gry i warunki społeczno-ekonomiczne. Wpływy mogą również wynikać z nowych technologii, materiałów, tekstur i efektów, które wpływają na kolor, odpowiednich platform mediów społecznościowych, a nawet nadchodzących wydarzeń sportowych, które przyciągają uwagę całego świata.

źródło: Pantone