Kolorem 2019 r. został: PANTONE 16-1546 Living Coral

Kolor roku 2019: „PANTONE 16-1546 Living Coral” został określony jako animujący i afirmujący życie koralowy odcień o złotym odcieniu, który energetyzuje i ożywia.

Kolor 2019 roku: PANTONE 16-1546 Living Coral

Wibrujący, a jednocześnie łagodny PANTONE 16-1546 Living Coral zapewnia nam komfort i poczucie ciągłości w naszym ciągle zmieniającym się otoczeniu.

W reakcji na ataki związane z cyfrowymi technologiami oraz mediami społecznościowymi coraz częściej wkraczamy w codzienne życie, poszukujemy autentycznych i wciągających doświadczeń, które umożliwiają nam osobisty kontakt i poczucie intymności.  Taki towarzyski i porywająco wciągający charakter ma mieć kolor na 2019 rok: PANTONE 16-1546 Living Coral.

Kolor ma zachęcać do beztroskiej aktywności, symbolizując naszą wrodzoną potrzebę optymizmu i radosnych poszukiwań, Living Coral (PANTONE 16-1546) uosabia nasze pragnienie ekspresji. Reprezentuje połączenie nowoczesnego życia, jest kolorem, który pojawia się w naszym naturalnym otoczeniu, a jednocześnie wykazuje żywą obecność w mediach społecznościowych.

Przeczytaj także: Jaka aplikacja mobilna z kolorowankami na iOS-a?

PANTONE 16-1546 Living Coral emituje pożądane, znajome i energetyzujące aspekty kolorów występujących w przyrodzie. Ten ożywczy kolor oczarowuje i uspokaja wzrok i umysł. Leżąc w centrum naszego naturalnie żywego i chromatycznego ekosystemu, PANTONE Living Coral przypomina, jak rafy koralowe zapewniają schronienie dla różnorodnego kalejdoskopu kolorów.

PANTONE 16-1546 Living Coral

O kolorze koloru 2019 roku: PANTONE 16-1546 Living Coral

Przez 20 lat, kolor roku wybierany przez Pantone wpłynął na decyzje dotyczące rozwoju produktów i zakupów w wielu branżach, w tym w modzie, wyposażeniu wnętrz i wzornictwie przemysłowym, a także produktach, opakowaniach i projektach graficznych.

Proces selekcji Kolor Roku wymaga rozważnej analizy trendów. Aby dokonać selekcji, każdego roku specjaliści od kolorów w Pantone Color Institute przeczesują świat w poszukiwaniu nowych inspirujących kolorów. Może to obejmować przemysł rozrywkowy i filmy, podróże, kolekcje sztuki i nowych artystów, modę, wszystkie dziedziny projektowania, popularne miejsca do podróżowania, a także nowe style życia, gry i warunki społeczno-ekonomiczne.

Wpływy mogą również wynikać z nowych technologii, materiałów, tekstur i efektów wpływających na kolor, platformy mediów społecznościowych, a nawet nadchodzące wydarzenia sportowe, które przyciągają uwagę całego świata.

Oto kolory roku z poprzednich lat od 2000 do 2018 r.:

Kolory roku PANTONE (z lat 2000-2018)

źródło: PANTONE (1) (2)