Bez jaj! Jajka w najnowszej reklamie „Shot on iPhone”!

To niesamowite, co można zrobić z iPhone’em 13 Pro i kilkoma jajkami – „to nie są jaja” – Apple kreci reklamę z jajkami, ale z pewnością jajko było pierwsze, nie iPhone!

How do you like your eggs? #ShotoniPhone (Apple)
How do you like your eggs? #ShotoniPhone (Apple)

Francuski reżyser Michel Gondry otrzymał od Apple’a zlecenie produkcji filmu Shot on iPhone 13 Pro i teraz możemy obejrzeć emejzing „nagranie zza kulis, gdy Michel Gondry zamienia prosty karton jajek w tuzin kawałków kina, z niewielką pomocą iPhone’a 13 Pro„.

Dlaczego więc jajka? Monsieur Gondry mówi, że „Lubię zaczynać od czegoś bardzo trywialnego lub przyziemnego i znajdować sposób, aby wydobyć z tego magię. Lubię używać podstawowego i prostego elementu, aby stworzyć bardziej wyrafinowany wynik”. Dokładnie to zrobił słynny reżyser z tym filmem. Jeśli chodzi o dziwaczne sceny z udziałem jaj, Gondry stwierdza, że ​​„Pozwalam mojej wyobraźni szukać dziwnych sytuacji z jajkiem, które są naprawdę specyficzne lub oryginalne”. Pan reżyser powinien wybrać się na przaśne polskie wesele – miałby dodatkowe ujęcia!

Film pokazuje części scenografii, które zostały użyte do zaplanowania nagranych scen. Co ciekawe, reżyser daje do zrozumienia, że ​​nie obchodzi go, czy w niektórych scenach zauważysz sznurki przyczepione do jajek. „To tak, jakby włączyć do obrazu „tworzenie” — mówi.

Gondry ma też kilka miłych słów do powiedzenia na temat kręcenia swojego wideo na iPhonie. „Jakość obrazu iPhone’a zaciera różnicę w przypadku dużego profesjonalnego aparatu” – stwierdza reżyser. Dodaje, że za pomocą iPhone’a każdy może tworzyć filmy, które wyglądają jak te, które oglądają w kinach. Chociaż nie każdy może zrobić film, każdy może wymyślić coś zaskakującego.

Kampania reklamowa „Shot on iPhone” rozpoczęła się w 2014 roku i trwa do tej pory – oczywiście zmienia się tylko główny bohater – i nie chodzi tu o jajo.

Obejrzyj całe wideo zza kulis Shot on iPhone 13 Pro – Behind the Eggs with Michael Gondry:

źródło: Apple | phoneArena