Winamp powraca, ale po co komu to potrzebne?

Legendarny odtwarzacz multimedialny Winamp Media Player powraca do życia, będzie miał nowe logo i layout, ale czy bez usługi streamingowej ma to sens?

Winamp (nowe logo) i lama

Winamp to legenda. Zmieniał zasady gry od 1997 roku, był niegdyś najpopularniejszym odtwarzaczem multimedialny z dziedzictwem i żywą społecznością liczącą obecnie 80 milionów aktywnych użytkowników na całym świecie. Teraz pojawi się nowa wersja tej aplikacji, a obecnie można zarejestrować się, aby dołączyć do beta-testerów. Chcesz zobaczyć nowego Winampa? Zarejestruj się teraz, aby być pierwszym w kolejce i zostać częścią zespołu społeczności Winampa!

Jeśli urodziłeś się po 2000 roku, to wiedz, że kiedyś strumieniowanie muzyki nie było możliwe

Nasz ulubiony odtwarzacz z lat 90. powraca bowiem z przeprojektowaną stroną internetową, logo i nową wersją beta, aby użytkownicy mogli przetestować działanie Winampa.

Jeśli urodziłeś się po 2000 roku, kiedyś strumieniowanie muzyki nie było możliwe. Większość z nas albo kupowała płyty CD w sklepach fizycznych (tak, niektórzy z nas stali w kolejkach) albo pobierała pliki MP3 – które następnie odtwarzaliśmy na Winampie lub Windows Media Playerze.

Co to jest Winamp?

Grubo ponad 20 lat temu Winamp był naszym ulubionym odtwarzaczem muzyki. Czy MP3 brzmi Ci znajomo? Tak, to były te czasy, kiedy empetrójki były jednym z głównych nośników muzyki. Dzięki niezliczonym kolorowym skórkom Winamp był królem odtwarzaczy multimedialnych.

Po 2005 roku branża zaczęła się ogromnie zmieniać. Ludzie zaczęli preferować urządzenia przenośne, które przekształciły się w komputery kieszonkowe. Ostatnia wersja Winamp 5.5 została wydana w 2007 roku.

Po długich latach ciszy, Winamp 5.8 wyciekł do sieci w 2018 roku, po czym jego wydawcy – Radionomy, postanowili opublikować wyciekłą wersję na Winamp.com. Od tego czasu, słuch o odtwarzaczu zaginął i nie słyszeliśmy o nim nic więcej. Ale teraz to się zmieni. Strona główna odtwarzacza – Winamp.com została mocno przeprojektowana. Pojawiło się też zupełnie nowe logo tego odtwarzacza multimedialnego.

Winamp – Set the Tone!

Przetestuj, zainstaluj i chyba porzuć?

Jeśli chcesz być jednym z pierwszych, którzy wypróbują nową wersję Winampa, po prostu zarejestruj się do testów beta. Jeśli jesteś podekscytowany powrotem tego programu, to nie ma na co czekać. Choć byłem aktywnym użytkownikiem Winampa, co oprócz krótkiego powrotu do przeszłości da nam ten powrót? Jeśli Winamp nie zintegruje się z istniejącymi usługami streamingowymi, bo chyba nie jest na tyle silny, aby dzisiaj zacząć konkurować na tym rynku, to większego sensu w jego powrocie nie widzę.

źródło: Winamp