Noir włącza tryb ciemny dla wszystkich witryn pod Safari

Rozszerzenie „Noir – Dark Mode for Safari” do przeglądarki mobilnej Safari włącza tryb ciemny dla wszystkich witryn internetowych.

Rozszerzenie trybu ciemnego Noir dla Safari

Wszyscy przeglądający – zwłaszcza nocą w łóżku – strony internetowe na tablecie lub smartfonie wiedzą, że nie ma nic gorszego niż jasnobiałe strony internetowe, które rozświetlają całą sypialnię i rażą oczy. Chociaż wiele aplikacji ma już tryb ciemny, niestety w sieci sytuacja wygląda inaczej. Dlatego z pomocą przychodzi aplikacja Noir – Dark Mode for Safari, która obiecuje ciemny tryb dla wszystkich stron przeglądanych pod mobilną przeglądarką Safari.

Rozszerzenie dostępne jest na iPhone’a i iPada w cenie 13,99 zł i pochodzi od holenderskiego programisty Jeffreya Kuikena. Rozszerzenie bardzo pozytywnie zaskakuje swoim działaniem. Całość działała naprawdę dobrze na prawie każdej stronie, którą odwiedziłem. A nawet jeśli coś pójdzie nie tak: pojawia się krótki komunikat o błędzie z aplikacji, to programista zapewnia, że ​​Noir będzie również dostosowany do Twojej ulubionej witryny, jeśli poinformujemy go za pomocą opcji Report Issue With This Website.

Rozszerzenie Noir zapamiętuje ustawienia dla poszczególnych witryn, więc nie trzeba za każdym razem włączać trybu ciemnego dla odwiedzonych witryn, w których aktywowaliśmy rozszerzenie.

Noir generuje swój własny ciemny styl dla każdej odwiedzanej witryny, na podstawie kolorów użytych na stronie. Użytkownik nawet nie zauważa, że dzieje się to w tle, dzieje się to tak szybko. Z pewnością docenisz końcowy efekt działania aplikacji, po tym jak prezentuje się tryb ciemny dostosowany do każdej witryny, w której kontrast jest zachowany, a podświetlenia nadal się wyróżniają.

Jak korzystać z wtyczki Noir w mobilnej przeglądarce Safari?

Wszystko co trzeba zrobić, to po instalacji należy aktywować Noir w Safari. Ponadto do najważniejszych funkcji można uzyskać bezpośredni dostęp z menu w Safari. Tam możesz ustawić, na przykład, że strona internetowa będzie zawsze lub nigdy nie wyświetlana w trybie ciemnym. Domyślnie, rozszerzenie Noir opiera się na ustawieniu trybu ciemnego systemu. Dodatkowo obrazy można również przyciemniać dla poszczególnych stron internetowych.

Włączanie rozszerzenia Noir To pierwszy krok i prawie ostatni!

  1. Po zainstalowaniu aplikacji Noir – otwórz Safari.
  2. Wybierz przycisk puzzle’a/układanki na pasku adresu.
  3. Stuknij Zarządzaj rozszerzeniami.
  4. Włącz Noir i stuknij Gotowe.
  5. Stuknij w ikonę Noir na pasku adresu.
  6. Stuknij Zawsze zezwalaj…, a następnie Zawsze zezwalaj na każdej witrynie
Włączanie rozszerzenia Noir

Jeśli zawsze chciałeś mieć prawdziwy ciemny tryb pod Safari, to Noir wydaje się być świetną alternatywą. Aplikacja, która jest dostępna od końca września, jest również bardzo pozytywnie oceniana w sklepie App Store i dodatkowo zajmuje zaledwie 3,8 MB.

Dzięki różnym ustawieniom wtyczki można wybrać tryb szary (Gray) ciemny (Dark) i czarny (Black), dodatkowo wtyczka może przyciemniać obrazki (Dim images). Na poniższej grafice przedstawiłem kilka przykładów (nie wszystkie), jak można dostosować wygląd dowolnej witryny za pomocą wtyczki do Safari.

Osobiście, najbardziej przypadło mi do gustu ustawienie szarego trybu z przyciemnionymi obrazkami, czyli pierwszy przykład na poniższym screenie:

Strona mobiRANK.pl w trybie ciemnym, dostosowanym za pomocą wtyczki Noir do Safari
Strona mobiRANK.pl w trybie ciemnym, dostosowanym za pomocą wtyczki Noir do Safari

Rozszerzenie Noir – Dark Mode for Safari dostępne jest w sklepie App Store i można je kupić za 13,99 zł (jednorazowa opłata):

źródło: Noir | App Gefahren