Firma LoveFrom Ive’a ma własną stronę internetową

Firma projektowa założona w 2019 roku przez byłego szefa projektowania Apple Jony’ego Ive’a i projektanta Marca Newsona, wystartowała z oficjalną stroną WWW.

Nazwa firmy LoveFrom Jony'ego Ive'a napisana czcionką „LoveFrom Serif”

Strona internetowa po raz pierwszy ujawnia identyfikację wizualną firmy LoveFrom, która została stworzona przez Ive’a i innych członków „kreatywnego kolektywu”, w tym angielskiego dyrektora artystycznego Petera Saville’a oraz Chrisa Wilsona i Antonio Cavedoniego, byłych członków zespołu projektowego Apple.

W typowy dla Ive’a sposób, strona ma bardzo minimalistyczny charakter, nie zawiera żadnych obrazów, linków ani danych kontaktowych – tylko krótki tekst opisany w załączonym komunikacie prasowym jako „zwięzła i precyzyjnie dopracowana definicja kolektywu LoveFrom i jego pracy”.

LoveFrom to kreatywny kolektyw.
Jesteśmy projektantami, architektami, muzykami, filmowcami, pisarzami, inżynierami i artystami.
Możesz nas znać z naszej wcześniejszej pracy.
Mamy obsesję na punkcie tradycji tworzenia i robienia.
Fanatycznie oddani doskonałości.
Nienasycenie ciekawi.
Współpracujemy z liderami i założycielami.
Pracujemy nad projektami z radości.
Rozwijamy własne pomysły.
Miłość i wściekłość.

Znak słowny i tekst są osadzone w nowym kroju pisma o nazwie LoveFrom Serif, inspirowanym literami Johna Baskerville’a i opartym na badaniach jego oryginalnych stempli i matryc. „Każda postać została pięknie przerysowana, dopracowana i skrupulatnie dopracowana w ciągu ostatnich dwóch lat” – czytamy w komunikacie prasowym.

Po dotarciu na stronę LoveFrom.com miga kursor tekstowy i wydaje się, że nazwa [LoveFrom,|] jest wpisywana. Znak słowny zawiera animowany przecinek, który Saville opisuje jako „inicjowanie dialogu i wspólnej rozmowy”.

Pełny zrzut ekranu ze strony internetowej LoveFrom.com
Pełny zrzut ekranu ze strony internetowej LoveFrom.com

Uruchomienie witryny to najbardziej publiczny ruch, jaki dotychczas wykonał kolektyw LoveFrom, który do tej pory niewiele działał w przestrzeni internetowej i został wspomniany tylko w kilku ogłoszeniach o partnerstwie kreatywnym przez klientów takich jak Airbnb i Ferrari.

Ive opuścił firmę Apple, aby rozpocząć przygodę z LoveFrom w czerwcu 2019 roku. W tym czasie gigant technologiczny powiedział, że pozostanie jednym z głównych klientów Ive’a, ale nie wiadomo, które produkty firmy Apple były tworzone we współpracy z Ive’em, jeśli w ogóle któreś były. Apple powiedziało, że Ive był zaangażowany w projektowanie kolorowego 24-calowego iMaca wydanego w kwietniu, ale nie jest jasne, czy prace te miały miejsce po tym, jak Ive odszedł z firmy czy wcześniej.

Nie jest jasne, ilu pracowników pracuje dla LoveFrom, ale Ive zatrudnił co najmniej czterech jego byłych kolegów z Apple do pracy z nim w firmie, są to Wan Si, Chris Wilson, Patch Kessler i Jeff Tiller.

źródło: LoveProm | MacRumors