Jak włączyć tryb ciemny w aplikacji Facebook?

Ciemna wersja Facebooka na urządzeniach mobilnych z systemem iOS i Android jest już dostępna dla wszystkich – sprawdź jak go uruchomić?

Aplikacja mobilna Facebook - tryb ciemny

Aplikacja mobilna Facebooka na iOS-a i Androida doczekała się trybu ciemnego już jakiś czas temu, ale na początku była dostępna tylko dla nielicznych wybrańców. Teraz, po stopniowym uruchamianiu go w kolejnych regionach, jest już dostępny dla wszystkich użytkowników. Póki co aplikacja nie wyświetla monitu o możliwości włączeniu trybu nocnego (tzw. dark mode), ale można go włączyć samemu. Możesz to zrobić w kilku prostych krokach. Ale zanim to zrobisz, dowiedz się dlaczego warto?

Sprawdź także: Jak włączyć „Tryb ciemny” w Messengerze? ?

Dlaczego warto włączyć tryb nocny w aplikacji mobilnej Facebook?

Włączenie trybu ciemnego w aplikacji Facebooka na urządzeniach z systemami iOS i Android ma zdecydowanie więcej korzyści niż wad. Aplikacja Facebooka jest sama w sobie zasobo- i energożerna, a ciemniejszy ekran, to mniejsze zużycie energii, ale nie tylko, Oto najważniejsze plusy ciemnego motywu:

 • Mniej męczy się wzrok – ciemny motyw interfejsu aplikacji jest bardziej przyjazny dla naszego wzroku, szczególnie jeśli korzystamy z niej wieczorem. Jasna wersja lepiej sprawdza się w ciągu dnia lub jasnym świetle. Na szczęście obecne systemy dostosowują wygląd do pory dnia. Ustawienie trybu ciemnego Facebooka na opcję System pozwala właśnie na dostosowanie wyglądu aplikacji do ustawień systemowych urządzenia. Jeśli automatycznie włącza Ci się tryb ciemny w systemie po zmroku, to włączy Ci się też w aplikacji Facebooka.
 • Oszczędność baterii – włączony tryb ciemny pomoże Ci zaoszczędzić kilka lub nawet kilkanaście procent baterii, szczególnie w smartfonie z ekranem AMOLED lub OLED.
 •  Miłośnicy ciemnego motywu na Facebooku uważają, że jest on przyjemniejszy w odbiorze, estetyczny i wygląda na bardziej profesjonalny.

Jak i gdzie włączyć „tryb ciemny” w aplikacji Facebook?

 1. Otwórz aplikację mobilną Facebook na telefonie z systemem Android lub iOS.
 2. Wybierz menu hamburgerowe (☰ trzy poziome kreski) w prawym rogu ekranu w prawym dolnym rogu ekranu – zarówno pod Androidem jak i iOS-em.
 3. Przewiń menu na dół i rozwiń sekcję Ustawienia i prywatność.
 4. Na czwartej pozycji znajdziesz opcję Tryb ciemny z ikoną półksiężyca .
 5. Z listy wybierz:
  • Wł. – żeby włączyć tryb ciemny na stałe, bez względu na porę dnia,
  • Wył. – aby pozostawić wyłączony tryb ciemny,
  • System – aby tryb interfejsu aplikacji Facebooka dostosowywał się do ustawień systemowych urządzenia.
Jak włączyć „tryb ciemny” w aplikacji mobilnej Facebook?
Jak włączyć „tryb ciemny” w aplikacji mobilnej Facebook?

Ustawienia trybu ciemnego Facebooka znajdują sią w tym samym miejscu w aplikacji mobilnej na iPhonie pod systemem iOS i na iPadzie pod systemem iPadOS.

Zanim przejdziesz do ustawień nowego trybu, upewnij się, czy masz aktualną wersję aplikacji. W tym celu sprawdź listę aktualizacji w sklepie App Store lub Google Play, albo kliknij na poniższy przycisk, aby przejść do swojego sklepu i sprawdzić, czy aplikacja jest aktualna.

źródło: Facebook (screeny z aplikacji na iPhone’a)