Oto składane Galaxy Z Fold3 5G i Galaxy Z Flip3 5G

Samsung zaprezentował dziś Galaxy Z Fold3 5G i Galaxy Z Flip3 5G, rozpoczynając tym samym nowy rozdział w historii urządzeń składanych.

Nowości z Samsung Unpacked z 11 sierpnia 2021 r.

Te innowacyjne i zaprojektowane z prawdziwym kunsztem urządzenia klasy premium wprowadzają kluczowe udoskonalenia, których oczekiwali użytkownicy. W efekcie nowe foldy zapewniają większą trwałość i lepsze wrażenia z użytkowania. Od ikonicznego designu po wciągającą rozrywkę – Galaxy Z Flip3 5G i Galaxy Z Fold3 5G otwierają przed użytkownikami nowe możliwości pracy, oglądania i grania.

Ci, którzy potrzebują urządzenia o najlepszych dostępnych parametrach w zakresie efektywności i wciągającej rozrywki, docenią Galaxy Z Fold3 5G. To prawdziwy gigant wielozadaniowości, zapewniający zupełnie nowy poziom wydajności, pozbawiony zbędnych elementów wyświetlacz Infinity Flex o przekątnej 7,6”, a także – dostępny po raz pierwszy w tej klasie urządzeń – rysik S Pen Fold Edition.

Z kolei dla tych, którzy cenią sobie styl i funkcjonalność, idealnym wyborem będzie Galaxy Z Flip3 5G. Ten smukły, kompaktowy smartfon, który bez trudu zmieści się w kieszeni, oferuje udoskonalone funkcje aparatu i większy ekran zewnętrzny, świetnie sprawdzający się podczas korzystania z urządzenia w biegu.

Trwałe i kunsztownie wykonane

Użytkownicy marki Samsung oczekują, że ich foldy będą trwałe. Dlatego właśnie smartfony Galaxy Z najnowszej generacji stworzono z niezrównanym wręcz kunsztem i szczególnym naciskiem na trwałość konstrukcji. Jako pierwsze foldy, Galaxy Z Fold3 5G i Z Flip3 5G oferują wodoodporność zgodną z wymogami normy IPX8, dzięki czemu użytkownicy nie muszą się już obawiać niespodziewanego deszczu. W obu urządzeniach konstrukcja oparta jest na bardzo wytrzymałej, ale lekkiej ramie Armor ALUMINIUM – najtrwalsze rozwiązanie, jakiego użyto dotychczas w jakimkolwiek smartfonie Samsung – oraz najmocniejsze szkło Corning® Gorilla® Glass Victus™, by chronić smartfony przed zadrapaniami czy upadkami. Co więcej, oba urządzenia oferują nową ochronną powłokę z rozciągliwego materiału PET, a także zoptymalizowane warstwy panelu ekranu głównego, w efekcie czego jest on o 80% bardziej wytrzymały niż we wcześniejszych modelach.

Jako lider w zakresie urządzeń z kategorii fold, Samsung nieustannie udoskonala swoje urządzenia, by pozostały niezawodne przez wiele lat użytkowania. Rewolucyjny zawias Hideaway Hinge, po raz pierwszy wprowadzony w Galaxy Z Flip, sprawia, że nowy smartfon może utrzymać dowolny kąt otwarcia, oferując innowacyjne wrażenia z korzystania z trybu Flex. Dzięki ulepszonej technologii Sweeper, kurz i inne cząsteczki nie przedostają się do wnętrza zawiasu, a samo urządzenie wyróżnia się jeszcze smuklejszą konstrukcją. Galaxy Z Fold3 5G i Z Flip3 5G poddano też wyśrubowanym, zweryfikowanym przez Bureau Veritas testom, które wykazały, że urządzenia bez trudu wytrzymują aż 200 000 złożeń. Są do tego wyposażone w najnowszy, wydajny procesor wykonany w technologii 5 nm i kompatybilne z technologią 5G, co przekłada się na optymalne wrażenia z użytkowania na każdym poziomie.

Galaxy Z Fold3 5G: niezrównana efektywność i rozrywka

Wystarczy rozłożyć Galaxy Z Fold3 5G, by móc cieszyć się kinowymi wrażeniami z oglądania i w pełni zanurzyć się w ulubione treści na wyświetlaczu Infinity Flex 7,6”, który – za sprawą nowego, umieszczonego pod ekranem aparatu – jest pozbawiony wszelkich elementów rozpraszających uwagę. Minimalna liczba pikseli w miejscu wycięcia na aparat oznacza, że Galaxy Z Fold3 5G oferuje większą powierzchnię wyświetlania ulubionych aplikacji. Zastosowana w ekranie nowa technologia wyświetlania Eco² sprawia zaś, że jest on o 29% jaśniejszy, a jednocześnie zużywa mniej energii. Urządzenie oferuje też jeszcze płynniejsze przewijanie i szybszą interakcję dzięki adaptacyjnej częstotliwości odświeżania Super Smooth 120 Hz, dostępnej teraz na obu ekranach – głównym i zewnętrznym.

W Galaxy Z Fold3 5G po raz pierwszy w przypadku serii Galaxy Z Samsung wykorzystał cenioną technologię znaną z serii Note: rysik S Pen (sprzedawany osobno). Użytkownicy mogą teraz korzystać ze zoptymalizowanych funkcji rysika na składanym wyświetlaczu, co idealnie sprawdzi się w przypadku wielozadaniowości w drodze. Na ekranie głównym Galaxy Z Fold3 5G łatwiej niż kiedykolwiek można teraz notować jednocześnie uczestnicząc w wideorozmowie, czy odznaczać z listy zrealizowane zadania, czytając maile.

Przeznaczony do Galaxy Z Fold3 5G rysik dostępny jest w dwóch wersjach: S Pen Fold Edition i S Pen Pro. Obie wersje wyposażone są w specjalnie zaprojektowaną końcówkę, która została wyposażona w technologię ograniczenia siły nacisku, co chroni ekran główny smartfonu. Nowy S Pen wyróżnia się jeszcze mniejszym opóźnieniem, co przekłada się na wierne odwzorowanie pisma i zapewnia płynne i intuicyjnie sporządzanie notatek.

Galaxy Z Fold3 5G

Miłośnicy efektywności docenią udoskonalone funkcje trybu Flex, który pozwala realizować jeszcze więcej zadań jednocześnie, np. dołączać do wideorozmowy na górnej części ekranu Galaxy Z Fold3 5G i równocześnie sprawdzać notatki ze spotkania w jego dolnej połowie. Usprawniona funkcja Wiele Okien oznacza, że można jeszcze łatwiej umawiać się SMS-owo na kolację, w tym samym czasie sprawdzając w kalendarzu dostępne terminy, a wszystko to na imponującym ekranie urządzenia. Co więcej, na Galaxy Z Fold3 5G można tworzyć skróty, by później ponownie otwierać wybrane pary aplikacji dzięki App Pair. Z kolei nowy pasek zadań pozwala szybko przechodzić pomiędzy aplikacjami bez potrzeby powrotu do ekranu głównego.

Samsung Galaxy Z Fold3 5G

Smuklejszy, cieńszy i lżejszy design Galaxy Z Fold3 5G zapewnia jeszcze większą mobilność urządzenia. Smartfon dostępny jest w trzech ponadczasowych kolorach: czarnym, zielonym i srebrnym.

Galaxy Z Flip3 5G: perfekcyjna równowaga stylu, funkcjonalności i nieprzerwanej zabawy

Galaxy Z Flip3 5G daje użytkownikom możliwość wyrażenia siebie za pomocą wyrazistego koloru, smukłego designu i funkcji klasy premium. To prawdziwie ekspresyjne urządzenie dostępne jest w czterech modnych barwach – beżu, zieleni, lawendzie i czerni – z nowymi, stylowymi akcesoriami w postaci etui z pierścieniem bądź paskiem, które ułatwiają trzymanie i składanie smartfonu.

Przeprojektowany ekran zewnętrzny Galaxy Z Flip3 5G jest teraz czterokrotnie większy, co pozwala odczytywać powiadomienia i wiadomości bez potrzeby rozkładania urządzenia. Za sprawą widżetów tego ekranu użytkownicy mogą bez trudu zerkać na swój harmonogram, sprawdzać prognozę pogody i śledzić liczbę wykonanych danego dnia kroków, mogą też dopasować tapetę ekranu zewnętrznego do koloru urządzenia, by cieszyć się spójnym designem.

Galaxy Z Flip3 5G oferuje ponadto najdoskonalsze opcje rejestrowania i udostępniania ważnych chwil. Aparat smartfonu wyposażono w kilka nowych funkcji, za sprawą których w trybie Flex użytkownicy mogą robić jeszcze piękniejsze selfie bez konieczności trzymania smartfonu w dłoni. Mogą również szybko zrobić zdjęcie, a nawet nagrać wideo, nie rozkładając urządzenia – wystarczy, że na ekranie zewnętrznym użyją funkcji szybkiego ujęcia, dwukrotnie wciskając przycisk zasilania Galaxy Z Flip3 5G. Także przewijanie treści jest teraz super płynne dzięki nowej, adaptacyjnej częstotliwości Super Smooth 120 Hz.

Galaxy Z Flip3 5G

Na Galaxy Z Flip3 5G można w wygodny sposób oglądać vlogi na YouTube czy ulubiony serial. Za sprawą nowych, udoskonalonych głośników stereo oraz technologii dźwięku przestrzennego Dolby Atmos® urządzenie zapewnia wciągający dźwięk przestrzenny o niezwykłej czystości i głębi – niezależnie od odtwarzanych treści wideo lub audio. Nowy panel trybu Flex sprawia z kolei, że aplikacje lepiej się prezentują, a ich obsługa jest bardziej intuicyjna. Kiedy smartfon jest częściowo złożony, panel oferuje nowe sposoby wchodzenia w interakcje z urządzeniem – zapewnia bowiem wygodniejsze oglądanie, przenosząc obraz wideo na górną część ekranu, a kontrolę ustawień – takich jak jasność czy głośność – na jego dolną połowę.

Zoptymalizowane rozkładane urządzenia otwierają nowe możliwości

Seria Galaxy Z daje użytkownikom dostęp do większej liczby aplikacji w pełni wykorzystujących możliwości rozkładanego ekranu. Samsung rozszerza partnerstwa z wiodącymi firmami, takimi jak Google czy Microsoft, by użytkownicy mogli cieszyć się większą pulą ulubionych aplikacji, dostosowanych do ich wyjątkowych potrzeb. Mogą teraz korzystać np. z w pełni zoptymalizowanych wideoczatów w ramach Microsoft Teams: po rozłożeniu urządzenia zobaczą pełen szczegółów obraz prezentacji, a poniżej twarze rozmówców. Jeśli chodzi o najlepszą efektywność w pracy, tryb podwójnego panelu Microsoft Outlook stworzony z myślą o urządzeniach Samsung pozwala – niczym na komputerze – wyświetlić całą wiadomość e-mail, jednocześnie ukazując z boku podgląd innych. To jednak nie koniec: nowa funkcja Samsung Labs sprawia, że użytkownicy mogą w dowolnym momencie optymalizować jeszcze większą liczbę aplikacji pod kątem składanego ekranu.

Co więcej, Samsung wciąż pracuje nad tym, by umożliwić programistom tworzenie aplikacji zapewniających wyjątkowe wrażenia z użytkowania. By zaoferować im jeszcze więcej opcji, jednocześnie gwarantując wysokiej jakości optymalizację, firma wspiera Remote Test Lab (RTL), dzięki któremu programiści mogą bezpośrednio instalować i testować swoje aplikacje w czasie rzeczywistym niezależnie od tego, gdzie się znajdują.

Galaxy Buds2: słuchawki dla wszystkich – dźwięk klasy premium i komfortowe dopasowanie

Kolejnym członkiem rodziny Galaxy są Galaxy Buds2. To słuchawki zaprojektowane tak, by można je było wygodnie nosić przez cały dzień, ciesząc się brzmieniem najwyższej klasy, które pozwala zawsze i wszędzie skupić się na słuchanych treściach. Będące częścią ekosystemu Galaxy słuchawki Buds2 to idealny towarzysz dla smartfonu, tabletu czy smartwatcha Galaxy.

Słuchawki Galaxy Buds 2

Niezależnie od tego, czy Galaxy Buds2 służą do słuchania muzyki, czy do uczestniczenia w wideokonferencji, zapewniają wszystkie funkcje, pozwalające użytkownikom zanurzyć się w ich własny świat. Dynamiczne, dwudrożne głośniki generują wyraziste, czyste wysokie tony oraz głębokie basy, a funkcja aktywnej redukcji szumów blokuje do 98% dźwięków w tle. A gdy tylko użytkownik potrzebuje usłyszeć to, co dzieje się wokół niego, może z powrotem włączyć otaczające dźwięki, ustawiając ich głośność na jednym z trzech poziomów. Co więcej, podczas rozmów telefonicznych głos brzmi jeszcze wyraźniej, a to za sprawą nowego rozwiązania, opartego na maszynowym uczeniu, które identyfikuje i usuwa różnorodne hałasy z otoczenia.

Galaxy Buds2 to jak dotychczas najmniejsze i najlżejsze słuchawki douszne Samsung. Charakteryzują się ikonicznym, zakrzywionym kształtem, który zapewnia wyższą jakość dźwięku. Z kolei jeszcze doskonalszy komfort noszenia jest możliwy dzięki „Testowi dopasowania słuchawek” w aplikacji Galaxy Wearable. Słuchawki dostępne są w czterech nowoczesnych kolorach, które dopełnią stylu użytkownika – grafitowym, białym, oliwkowym i lawendowym – można dobrać do nich również etui innych firm.

źródło: Samsung POlska