Andrzej Seweryn jako Loretta w serialu „Królowa”

Serwis Netflix zapowiedział na 2022 rok kolejny polski serial zatytułowany „Królowa”, w którym Andrzej Seweryn zagra drag queen Lorettę.

Andrzej Seweryn jako Loretta w serialu „Królowa” (Netflix, 2022)

Nowy polski miniserial Netfliksa pod roboczym tytułem Królowa pojawi się na platformie streamingowej w 2022 roku, a już teraz serwis uchyla rąbka tajemnicy. W produkcji główną, podwójną rolę zagra Andrzej Serweryn, który wciela się w rolę emeryta Sylwestra oraz swoje sceniczne alter ego – Lorettę.

Produkcja oryginalna w całości realizowana jest w Polsce. Obok Seweryna, w serialu wystąpi między innymi Maria Peszek jako córka Sylwestra Wioletta, która nigdy nie poznała swojego ojca. Wioletta prowadzi zajęcia dla dzieci w jednym z górniczych miasteczek. Samotnie wychowuje nastoletnią córkę. Pewnego dnia dostaje diagnozę o chorobie, która wymaga przeszczepu nerki. W roli córki Wioletty i wnuczki Sylwestra zobaczymy Julię Chętnicką. Izabella ma 18 lat i pracuje w górniczej stołówce, ale chce być kosmetyczką.

Sylwester z kolei jest emerytowanym krawcem, który pół wieku temu wyemigrował do Paryża, aby realizować swoją zawodową pasję. W stolicy Francji odkrył drag queen i stworzył swoje sceniczne alter ego – Lorettę. Mężczyzna nie chciał wracać do Polski, jednak za sprawą listu, który otrzymał od wnuczki, decyduje się przylecieć do ojczyzny.

Powrót do Polski oznacza dla bohatera „Królowej” zmierzenie się z dawnymi traumami i trudnymi wydarzeniami z przeszłości.

Miniserial reżyseruje Łukasz Kośmicki według konceptu Arniego Asgeirssona. Scenariusz napisali Arni Asgeirsson i Kacper Wysocki.

Na oficjalnym profilu Netflixa na Facebooku, pojawiło się zdjęcie Andrzeja Seweryna w roli Loretty. Przemiana, jakiej dokonali charakteryzatorzy, zachwyciła internautów.

źródło: Netflix Polska