Powstanie serial fantasy o bohaterze LGBTQ z książek Mercedes Lackey

Seria książek fantasy ze świata Valdemaru doczekała się ekranizacji – nad serialem pracują Kit Williamson, Brittany Cavallaro i Radar Pictures.

Trylogia „Ostatni Mag Heroldów” Mercedes Lackey

Firma, założona przez współzałożyciela Interscope Records, Teda Fielda, który jest producentem wykonawczym serialu Amazona The Wheel of Time, nabyła prawa na serial do 58 książek fantasy autorstwa Mercedes Lackey, które powstały w ciągu 30 lat. Kit Williamson, twórca serialu komediowego LGBTQ dla Netflixa EastSiders, zaadaptuje serię z autorką Brittany Cavallaro, która napisała serię książek Charlotte Holmes. Producentem wykonawczym serialu będzie Field, który wyprodukował takie filmy jak Jumanji, Riddick, Amityville Horror i Ostatni samuraj. Dla Radara produkować będą Anthony Tringali, Maria Frisk i Michael Napoliello.

Pierwszy sezon będzie adaptacją trylogii Ostatniego Maga Heroldów (tyt. oryg. Last Herald-Mage), składającej się z trzech części: Sługa magii (Magic’s Pawn), wydanej po raz pierwszy w 1989 roku, Cena magii (Magic’s Price) i Obietnica magii (Magic’s Promise).

Seria opowiada o otwarcie homoseksualnym bohaterze Vanyelu, prześladowanym i maltretowanym synu valdemarskiego szlachcica, który znajduje akceptację w Haven, kiedy zostaje wybrany przez Towarzysza Yfandesa. Towarzysze tacy jak Yfandes są magicznymi, podobnymi do koni istotami, które mają moc łączenia się ze swoimi Wybrańcami i wyzwalania potencjału zdolności parapsychicznych – oraz magii.

Ale Vanyel odkrywa również inne rzeczy o sobie w Haven. Odkrywa miłość w nieoczekiwanym miejscu, traci ją, a także ociera się o śmierć. Wraz z Yfandesem i jego ciotką Savil udaje się do domu tajemniczych Sokolich Braci w poszukiwaniu uzdrowienia i szkolenia. Ze skruszonego ucznia wyrośnie na najpotężniejszego maga Herolda w historii Valdemaru – jedyną nadzieję dla Valdemoru przeciwko nieubłaganemu wrogowi, który chce całkowicie wykorzenić magię z królestwa.

Lackey powiedziała: Od dziesięcioleci miałam nadzieję, że «Ostatni Mag Heroldów» zostanie zekranizowany. Teraz, gdy Radar wybrał tę trylogię, prawie zapiera mi dech w piersiach z podekscytowania. Nie mogłam wybrać lepszej wytwórni, która wzięłaby moją pracę w swoje ręce, a Kit i Bri, producenci, doskonale znają moje książki. Podoba mi się fakt, że będzie to długa seria: seriale telewizyjne zapewnią opowieści tyle miejsca, ile potrzeba. Mam nadzieję, że tak jak i ja, nasi fani będą zachwyceni, widząc, jak ich ulubione postacie ożywają na ekranie”.

Vanyel w serii «Ostatni Mag Heroldów» był jedną z pierwszych gejowskich postaci, z którymi się spotkałem, a jako 16-latek nie mogłem wystarczająco podkreślić, jak te książki wywarły na mnie wpływ. Seria Valdemaru znacznie wyprzedziła swoje czasy w przedstawianiu postaci LGBTQ, a pisarstwo Lackey zapewniło im poziom głębi i złożoności, który wciąż jest bardzo rzadki, szczególnie w opowiadaniu gatunkowympowiedział Williamson.

To absolutne marzenie, aby zaadaptować książki z uniwersum Valdemaru wraz z Radar Pictures i Kitem Williamsonem. Dwadzieścia lat temu Kit i ja zaprzyjaźniliśmy się w szkole z internatem i połączyła nas miłość do powieści Mercedes Lackey i jesteśmy bardzo podekscytowani rozpoczęciem procesu przenoszenia jej na ekrandodała Cavallaro.

Radar Pictures jest reprezentowana przez United Talent Agency. Kit Williamson i Brittany Cavallaro są reprezentowani przez Buchwalda, a Mercedes Lackey reprezentowany jest przez Russella Galena w agencji literackiej Scovil Galen Ghosh.

źródło: Deadline