Microsoft zapowiedział Office 2021

Firma Microsoft ogłosiła nową wersję pakietu Office 2021, który pojawi się na urządzeniach z systemami Windows i macOS jeszcze w tym roku.

Ikony pakietu Microsoft Office

Firma Microsoft zabrała się za kolejną iterację swojej bardzo popularnej usługi Microsoft Office 2021 – w tym roku wydane zostaną dwie wersje Office 2021 oraz Office LTSC. Chociaż Microsoft nie ujawnił jeszcze wielu funkcji, to twierdzi, że Office 2021 jest skierowany do grup konsumentów, którzy niekoniecznie używają opartej na chmurze usługi Office 365 dla firm.

Pakiet będzie dostępny do użytku osobistego i w małych firmach w ramach tradycyjnego modelu „jednorazowego zakupu”, podała firma na swoim blogu. Microsoft twierdzi również, że następna wersja Office będzie obsługiwana przez pięć lat. Ale to wszystko, co wiemy. Nie ujawniono jeszcze zbyt wiele na temat pakietu Office 2021. Firma zapowiada: „Podamy więcej szczegółów na temat nowych funkcji zawartych w następnej wersji pakietu Office, bliżej daty premiery”.

Microsoft ogłosił również wprowadzenie Office LTSC (Long Term Servicing Channel) wraz z pakietem Office 2021. Jest to nowa wersja pakietu Office wprowadzana w celu obsługi firm spoza chmury. Jest przeznaczony dla urządzeń, które nie są połączone z internetem. Microsoft twierdzi, że rozumie, że nie wszystkie firmy są gotowe do przejścia do chmury, a nowa wersja LTSC będzie im dobrze służyć.

Chmura to miejsce, w które inwestujemy, wprowadzamy innowacje, ale zdajemy sobie również sprawę, że niektórzy nasi klienci muszą włączyć ograniczony zestaw scenariuszy, a te aktualizacje odzwierciedlają nasze zaangażowanie w pomoc im w spełnianiu tej potrzeby.

Office LTSC ma obsługiwać tryb ciemny, ulepszenia ułatwień dostępu i funkcje, takie jak tablice dynamiczne i XLOOKUP w programie Excel. Office LTSC będzie również wpierany do 2026 roku. Zarówno Office 2021, jak i Office LTSC będą dostępne w wersjach 32- i 64-bitowych.

źródło: Microsoft